Müşteri fiziksel adresimi ve telefon numaramı istiyor ne yapmalıyım?

Soru

Amerika Austin'den bir firma yetkilisi projelerini iyileştirmek için anlaşmak istedi. Fakat benden "kimlik kanıtı yapmam gerektiğini, yazılım firması olarak Amerikan Hükümetine iş yaptıklarını" söyledi. "Rus veya Çinli misin bilemem ben" deyince ben de kimliğimi paylaşmayacağımı söyledim. Türk çalışanımız var istersen kendisiyle görüş dedi.

"İçin rahat ederse sadece ekrana isim soy isim gösterirsin" dedi. Ben de ben zaten Upwork üzerinde kimlik onayı rozeti sahibiyim dedim ve "Aaa tamam o zaman Upwork'ten çalıştığımız sürece sıkıntı yok sadece senden Github ID'ni , fiziksel adresini, tam ismini ve telefon numaranı rica ediyorum mail atar mısın" dedi.

Sizce fiziksel adres ve telefon konusunda bir problem olur mu?

Cevap

Şirket emali varsa istekleri yerinde. Onlar adına email atabiliyor ve iş onaylayabiliyorsun. Başlarına bir iş gelirse cezayı onlar ödeyecekler.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.