Milestone'un teslim tarihini yetiştiremezsem ne yapmalıyım?

Müşteriyle iletişiminiz güçlüyse son teslim tarihine yetişememeniz sorun değildir. İşin püf noktası, daha uzun süreceğini fark ettiğiniz anda müşteriyi bilgilendirmek ve müşteriye ne zaman teslimat yapacağınız konusunda güncel bilgi vermektir.

Müşteri ile iletişiminiz güçlü değilse, dikkate almanız gereken başka konular da vardır. Her şeyden önce, Upwork'ün serbest çalışanların müşterileriyle iletişim kurmadan geç iş sunmalarını istemediğini akılda tutmak önemlidir. Tüm serbest çalışanların ve müşterilerin karşılıklı fayda sağlayan ilişkilere sahip olmasını istiyoruz, bu nedenle ne kadar zamana ve neden ihtiyacınız olduğu konusunda net olmanız önemlidir.

Kaçınılmaz bir gecikme nedeniyle son teslim tarihine yetişemiyorsanız (örneğin, acil bir durum varsa) bu durum derhal Upwork'te bir mesajla veya mümkünse telefonla bildirilmelidir. Gecikme sizin kontrolünüzdeki bir şeyden kaynaklandıysa (örneğin, ne kadar süreceğini hafife aldığınız için), ne olduğunu ve işlerin yoluna girmesinin ne kadar süreceğini açıklayarak mümkün olan en kısa sürede ulaşmanızı öneririz.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.