Milestone üzerinden çalışılan işlerde nelere dikkat etmem gerekir?

Soru

Sabit fiyatlı bir iş için müşteri milestone bazlı teklif istemişti ben de ona göre fiyat bölüştürmesi yaptım. Milestone üzerinden çalışılan işlerde teklif verirken ve çalışırken nelere dikkat etmek gerek?

Cevap

  • Müşteri ile iyi bir iletişime sahip olmak çok iyi olacaktır. Milestone bazlı ücretlendirme için de müşteri ile konuşarak fiyat belirleme daha iyi olacaktır. Fakat işin kapsamına göre kafanızdaki milestone mantığını&ücretlendirmeyi müşteriye anlatırsanız kabul edeceğini düşünüyorum.
  • Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, gelecek milestone'un parasını Escrow'a (emanet) almadan çalışmaya başlamamak olabilir. Parayı garantiye almadan işe başlamak sonrasında sıkıntılar doğurabiliyor.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.