Kötü müşteriyi nasıl anlıyorum?

İşlere başvururken ve başvurduktan sonra müşteri ile yazışma evresinde deneyimlediğim kötü müşteriyi işe başvurmadan önce nasıl anladığımı kısa olarak yeni başlayan freelancer'lara anlatmak istedim.

  • Geçmiş işlerinde çalıştığı freelancer'ların yazdığı yorumlara ve yıldızlara göz atmayı ihmal etmeyin. Fotoğraftaki Freelancer yorumlarında 4 yıldızlar göze çarpıyor hem de son işlerinin tamamında 5 yıldızdan  daha fazla 4 yıldız almış.  Bu yüzden yıldızı veren freelancer'ları da kontrol ediyorum.
  • Bin dolardan yirmi bin dolara kadar iş yapmış freelancer'ların hepsinin müşteriye dört yıldız vermesinden müşteride bir tuhaflık olduğunu anlıyorum.
  • Plus üyeliği olması mükemmel bir müşteri olduğu anlamına her zaman gelmiyor. Dikkat ederseniz müşterinin harcadığı para gibi bazı bilgileri de ilanda gizli tutmuşlar.
  • Müşterinin verdiği işlerin saatlik ücretleri düşükse veya ilanda ücret belirtilmemişse de o müşteriden uzak durmaya çalışıyorum.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.