İşverenler freelancer profilinde dikkat ettiği 5 nokta

  • Referanslar

Önceki müşterilerinizden veya işverenlerden referanslarınız varsa, işverenlerin bunları görebilmesi için profilinizde listelendiğinden emin olun! Bu, potansiyel işverenlerin sizi işe alma kararlarında kendilerini daha güvende hissetmelerine yardımcı olacaktır.

  • İyi bir portföy

Referanslara ek olarak, işverenler sizinle çalışmak isteyip istemediklerine karar vermeden önce portföyünüze bakmak isteyeceklerdir! Tüm çalışmalarınızın bir işveren için anlamlı olacak şekilde düzenlendiğinden emin olun: her proje için açıklamalar ve her biri için hangi becerilerin kullanıldığını ekleyin (örneğin "HTML5" veya "CSS"). Henüz herhangi bir projeniz yoksa, yeterli deneyime sahip olana kadar bazı küçük serbest işler almayı veya Upwork veya Fiverr'da bazı serbest görevler yapmayı düşünün! Gerekirse InVision veya Sketch kullanarak her zaman mockup'lar oluşturabilirsiniz!

  • Profil fotoğrafı
  • Çalışma süreleri ve teslimat tarihleri

Son teslim tarihlerine uyma ve projelere zamanında yetişme geçmişi (uzun süre geçmiş olsa bile.) İşverenler, bir işi tamamlama zamanı geldiğinde serbest çalışanlarına güvenebileceklerini bilmek isterler!

  • Yüz yüze bir toplantı

İşverenler işe alacakları kişiyle birkaç nedenden dolayı tanışmak isterler. Öncelikle, kim olduğunuzu ve nasıl bir insan olduğunuzu daha iyi anlamalarına yardımcı olur. Ayrıca iş konusunda ciddi olduğunuzu ve işlerin sorunsuz gitmesi için gereken ekstra çabayı göstermeye istekli olduğunuzu bilmelerini sağlar.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.