İşi verip ilanı yayından kaldırmayan müşterinin amacı nedir?

Upwork'te size bir iş veren ve bunu kaldırmayan bir müşterinin amacı, seçeneklerini değerlendirirken çalışmaya devam etmenize izin vermektir.

Bir müşterinin Upwork'te yayınladıktan sonra bir teklifi geri çekmemesinin birçok nedeni vardır, ancak en yaygın neden, müşterinin hala birini işe alıp almayacağına karar vermesidir. Müşteri, çalışmanızı diğer serbest çalışanların çalışmalarıyla karşılaştırıyor olabilir veya kararını vermeden önce diğer serbest çalışanlardan teklif bekliyor olabilir. Her durumda, size bir teklif verildiyse ve henüz geri çekilmediyse, bu mutlaka kötü bir işaret değildir  sadece müşterinizin henüz kararını vermediği anlamına gelir!

Bazen düşük bütçeli fixed price (sabit fiyat) iş veren müşteriler size verdikleri işin ilanını kapatmıyorlar. Nedeni ise denemelik bir şeyler yaptırıyorlarsa farklı freelancer'ların da çıkarttıkları işlere bakarak karar veriyorlar.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.