İlk saatlik ücret ödemeli işimde dikkat etmek gerekenler neler?

Soru

Upwork' te ilk defa saatlik bir iş almak üzereyim. Bir binanın dış cephesini modelleyeceğim. Daha önce saatlik çalışmadım.

Saatlik nasıl çalışılıyor?

Saati çok fazla çıkarsa ne oluyor gibi dikkat etmem gereken ve bilmem gerekenleri kısa ve öz bir şekilde söyleyebilir misiniz?

Cevap

Saatlik işlerde Upwork'un bilgisayara kurulan bir uygulaması (Time Tracker) var onu açıyorsun çalışırken, not kısmına da üzerinde çalıştığın işi yazıp ara ara güncelliyorsun.

Yazılım her 10 dakikalık sürede rastgele bir zamanında ekran görüntüsü de alıyor bilgisayarından.

Saatlik iş olmasına rağmen müşterinin "haftada maksimum şu kadar saat öderim" (saat limiti) gibi bir seçeneği de var kontratta. Buna ek olarak da müşteri ile işin ortalama kaç saatte biteceğini önceden konuşulmasını öneririm.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.