İlk işi alamama korkusu!

“Şu anda ilk iş almaya bakışın negatif olduğu için başvurularına geri dönüş alman daha da zor olacak kanaatindeyim. Bir şekilde bu ruh hali ve "bana n'olur iş verin" hissiyatı cover letter'lara yansıyor.”

Bu bilgi yalnızca kanala sabitlenmemeli, topluluğun girişine asılmalı. Herkes okumalı. Okuduğunu anlamayan aklına dokumalı. Gerekirse yazarak öğrenmeli. Discord kapısına branda gerilip asılmalı. Telefona günde 3-5 defa bildirim düşmeli. Sabah kahvenin yanında gelmeli. Yemek arkası sigara olarak içilmeli. Derin nefes alırken araya karışmalı. Bench press basarken sayılmalı. Duşta şarkı olarak söylenmeli. Evde, işte, sokakta, tatilde, diskoda, sahilde, koltukta, mutfakta, yatakta, wc’de, atm sırasında, kpss sorusunda, ilk görüşte son çıkışta her yerde her yerde karşımıza çıkmalı. Ta ki “iş almanın” uzmanlıktan evvel doğru vibe verebilme kabiliyeti olduğu idrak edilene dek.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.