Upwrk'te gelen teklifleri reddetmek gelecekte teklif almamı olumsuz etkiler mi?

Hayır, gelen teklifleri reddetmek veya işi kabul edip almamak, gelecekte serbest çalışan olarak teklif alma sıklığınızı olumsuz etkilemeyecektir.

Upwork, serbest çalışanları işe almak için kullanılan çevrimiçi bir pazaryeridir. Serbest çalışanlar, müşteriler tarafından gönderilen proje ve işlere teklif vererek birbirlerinin işleri için rekabet ederler. Bir projeyi kabul ettiğinizde, müşteriniz için bu proje üzerinde çalışmayı taahhüt etmiş olursunuz ve projeyi onları tatmin edecek şekilde tamamlamazsanız, hakkınızda olumsuz geri bildirim bırakabilirler. Kısa süre içinde çok fazla olumsuz yorum alırsanız, Upwork'te daha fazla iş alma şansınızı etkileyebilir.

Bir teklifi reddettiğinizde, Upwork bu eylemi de kaydeder, ancak profilinize herhangi bir olumsuz izlenim katmaz. Aslında, bir teklifi reddetmenin size yardımcı olabileceği zamanlar olabilir! Projelere teklif veren çoğu müşteri, tekliflerini saat veya kelime başına (ya da tercih ettikleri birim) ödemek istedikleri minimum tutar olarak belirler. Birisi hizmetleriniz için çok düşük teklif verirse, tekliflerini reddetmek yararlı olabilir, böylece daha yüksek ödeme standartlarına sahip başka bir müşteri onun yerini alabilir!

Unutulmamalı ki Upwork, freelancer'ların müşterilerine dönüş hızını da hesapladığı bir istatistik var. Bu yüzden gelen teklifleri reddedecek bile olsanız dönüş yapmanız önemlidir. Bu yüzden tekliflerin hepsi kısa zamanda yanıtlanmalıdır.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.