Fiverr'da Sipariş Tamamlama Oranı nasıl belirleniyor?

Fiverr incelemesi artık son 60 gün üzerinden hesaplanıyor. Bu, 60 günden fazla bir çok işi tamamladıysanız ve son 60 gün içinde başka bir teklif olmadan bir siparişinizi iptal ettiyseniz, tamamlamanızın %0'a düşeceği anlamına gelir. 100 günlük iş yaptıysanız ve 1 yeni iş olmadan iptal edildiyse, günler ilerledikçe, tamamlanan siparişlerin sayısı 90 günden fazla azalacaktır ve bu da tamamlanmamış olanla oranı dengeler, dolayısıyla sabit bir azalma olur.

  • Ayın her 15'inden 15'ine değerlendirme yapılıyor. 15'inde %90 altıysa profil leveli de düşüyor. Artık sipariş iptali yapan birinin levelini koruması da bayağı zorlaşmış oluyor. Yeni sipariş teslim edince sipariş tamamlama oranı %1 artıyor, iptal edince %11 azalıyor.
  • Sipariş tamamlamada 2 aylık toplam sipariş ve iptal edilen siparişin oranlanmaları dashboard'da görünüyor. Mesela şöyle: Son 2 ayda toplam 6 sipariş ve 1 iptal var, yani tamamlanan 5 sipariş var: Tamamlanan Sipariş (5)/ Toplam sipariş (6) x100 %90 yapıyor. Yani 2 ay boyunca bu oran neyse sipariş tamamlama oranı da böyle oluyor.
  • Forum sitelerindeki yazanlara baktım merak edip, bir çok kişi sipariş tamamlama oranının Fiverr'da iş almak için en önemli faktör olduğunu söylüyorlar. Bunu yazanlar arasında 3-4 yıl tecrübe etmiş top rated freelancerlar da var. Bu olaya çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü sipariş iptali olunca önündeki 2 ayı etkiliyor. Sipariş tamamlama oranı %100 olduğunda inanılmaz derecede profile müşteri çekiyor ve etkisi daha fazla oluyor.
  • Müşteri sipariş kapsamı (requirements) kısmını doldurmadan işi iptal ederseniz sipariş tamamlama oranı etkilenmiyor.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.