Fiverr'da niş iş için ayrı GIG'ler mi oluşturulmalı?

Sitenin doğası gereği, farklı türde işlere sahip olmak önemlidir. Bu şekilde, tek bir nişten daha fazla müşteriye hitap edebilirsiniz. Ne kadar çok nişe hitap ederseniz, daha fazla satış yapma ve daha fazla insana yardım etme şansınız o kadar artar.

Nişler için ayrı GIG'ler oluşturmanızın nedeni, Fiverr'da GIG yapan o kadar çok insan var ki, genel bir GIG'iniz varsa GIG'inizin fark edilmesinin zor olacağıdır. Örneğin, moda ipuçları ve tavsiyeleri satıyorsanız, hakkında konuşmak istediğiniz her farklı giyim türü için ayrı bir GIG oluşturabilirsiniz. Örneğin, yüksek belli şortların nasıl giyileceği hakkında konuşmak istiyorsanız, o zaman özellikle bu konu için yeni bir GIG yaparsınız.

Bu, müşterilerinizin söyleyeceklerinizle ilgilenmesini sağlama şansınızı artıracaktır çünkü söz konusu ilgi alanları olduğunda ne hakkında konuştuğunuzu bildiğinizi göreceklerdir. Bu aynı zamanda SEO'ya da yardımcı olur çünkü arama motorları kendileri gibi birini arayan müşterilerin hangi anahtar kelimeleri kullandığını görebilir.

Peki hangi durumlarda farklı GIG'ler oluşturulmamalı?

  • GIG'lerin sayısı arttıkça bunları bulmak ve kullanmak da zorlaşır.
  • Müşterilerin, kendilerine sunulan GIG'lerin sayısı ve çeşitliliği nedeniyle kafalarının karışması daha olasıdır ve bu da genel olarak daha az satışla sonuçlanabilir.
  • Farklı iş türlerini (örn. yazarlık, tasarım) tek bir hesapla yönetmek zordur çünkü oturumu kapatmadan roller veya müşteriler arasında kolayca geçiş yapamazsınız, bu da dikkatli olmazsanız hatalara veya kaçırılan fırsatlara yol açabilir!

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.