Fiverr'da cevap vermeyen müşteriler için ne yapmalı?

Fiverr'da bir satıcıysanız, muhtemelen yanıt vermeyen müşteriler sorunuyla karşılaşmışsınızdır. Müşterinizin mesajlarınıza yanıt vermemesi sinir bozucu ve üzücü olabilir.

Her şeyden önce, yanıt vermeyen bir müşteriyle başa çıkmanın en iyi yolu bu konuda proaktif olmaktır. Müşterinizin zamanında yanıt vermediğini düşünüyorsanız, yanıt vermelerini beklemeyin, harekete geçin! Herhangi bir ek bilgiye ihtiyaçları olup olmadığını veya her şeyin yolunda olup olmadığını soran dostça bir hatırlatma mesajı gönderin. Yanıt vermedikleri için hayal kırıklığına uğramış olsanız bile iletişiminizde kibar ve saygılı olduğunuzdan emin olun.

Müşteriniz bu hatırlatma mesajını gönderdikten sonra hala yanıt vermiyorsa, başka bir adım atmanın zamanı gelmiştir: siparişlerine devam edebilmeniz için mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçmelerini isteyen son bir mesaj gönderin.

Yine cevap almamanız durumunda sipariş sayfasında sağ altta yer alan çözüm merkezine tıklayarak teslim süresini uzatabilir veya siparişi iptal edebilirsin. Siparişi iptal etmen durumunda sipariş tamamlama oranın düşeceği için müşteri hizmetlerine durumu açıklayarak onların iptal etmesini isteyebilirsin.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.