Fiverr GIG'leri oluşturduktan sonra ne yapmalıyım?

GIG'lerinizi oluşturduktan ve yayınladıktan sonra, bunları gözden geçirmek için biraz zaman ayırmanız önemlidir.

Giginizi Tekrar Gözden Geçirin

Yapmanız gereken ilk şey, tüm açıklamalarınızın, başlıklarınızın ve etiketlerinizin doğru olduğundan emin olmaktır. Açıklamalarınız ne kadar spesifik olursa, sattığınız şeyi isteyen kişiler tarafından fark edilme şansınız o kadar artar. Ayrıca, Fiverr'ın arama çubuğunda ilgili bir anahtar kelime veya kelime öbeği arattığınızda sonuçlarda GIG'lerinizin çıktığından emin olmalısınız. Unutmayın: burada amaç sadece daha fazla satış elde etmek değil, aynı zamanda içeriğin daha fazla görüntülenmesini sağlamaktır (bu da daha fazla satışa yol açacaktır).

Ödeme Yöntemini Ayarlayın

Sırada ödeme seçeneklerinizin doğru şekilde ayarlandığından emin olmak var. Bu, bir ürün (veya hizmet) için ücret talep edip etmediğinizi ve ne kadar ücret talep ettiğinizi içerir. Fiverr'da sattığınız ürünle ilgili herhangi bir teslimat süresi varsa (örneğin), bunu açıklamada ve işin "teslimat" bölümünde açıkça belirttiğinizden emin olun.

Sosyal Medyayı Kullanın

Bunu yapmanın en iyi yolu Fiverr Gig'inizi sosyal medyada tanıtmaktır. Ayrıca Facebook ve Instagram gibi platformlarda ücretli reklamlar kullanarak da işinizi tanıtabilirsiniz. Reklama yatıracak paranız yoksa, arkadaşlarınıza ve ailenize ulaşmayı ve onlardan işinizi duyurmalarını istemeyi deneyin.

Firmalara Direkt Ulaşmaya Çalışın

Daha fazla müşteri istiyorsanız, hizmetlerinize ihtiyaç duyan işletmelerle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Bir şirketin web sitesi oluşturabilecek veya kendileri için içerik yazabilecek birine ihtiyacı varsa, profilinizde gördüklerini beğenirlerse bunun için size ödeme yapmaya istekli olabilirler.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.