Fiverr algoritmasını etkileyen faktörler nelerdir?

Fiverr algoritması ile ilgili bazı testler yaptık.

  • İş alıp, teslim edip bunları 5 yıldız olarak teslim ettiğinizde görünürlüğünüz artıyor.
  • Tıklanma oranı ve herkesin ilk gördüğü gig resmi önemli. Çünkü %90 insanlar o resmi görüp de profile giriyor.
  • Daha sonrasında yapılan işlere bakıyorlar. Sahiden de işleri 5 yıldızlı teslim ettikten sonra sürekli yeni müşterilerden mesajlar geliyor.
  • Her ayın 15'den 15 ine değerlendirme yapıyorlar. Bu şekilde devam ediyor. Bazı vakitler bunlar olsa bile görünürlük hiç olmuyor ama bu iki olayı oranlarsak ilk anlattığım daha fazla oluyor.
  • Hiç iş almayınca yalandan 5 dolara bir iş çekip 5 yıldız verince bile yine başlıyor artmaya. Olay, Level 2 olana kadar. Level 2 olduktan sonra bunlara hiç gerek kalmadan her gün iş alıp artık ekip kurmak zorunda kalıyorsun olay böyle devam ediyor.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.