Şirket olmadan Etsy’de satış yapmak mümkün mü?

Evet, bir şirket olmadan Etsy'de satış yapabilirsiniz. Her şeyden önce, bölgenizde ürün satmanıza yasal olarak izin verilmelidir. Satıcılar ayrıca Etsy'ye kaydolmalı ve satışa başladıklarında bir Etsy mağazası kurmalıdır. Bundan sonra, Etsy'de hobici veya küçük işletme sahibi olarak satış yapmanın başka bir maliyeti yoktur. Bir şirket sahibi olmadan Etsy'de satış yapmak mümkündür. Bir iş kuruyorsanız ve bir şirket veya LLC olarak kaydolmadıysanız, bireysel bir hesap oluşturabilir ve kendinizi işletmenizin sahibi olarak ilan edebilirsiniz. Satıcı El Kitabı, Satıcı Eğitimi ve Satıcı Salonları gibi Etsy'nin tüm araçlarına ve özelliklerine erişmeye devam edebilirsiniz.

Etsy'de el yapımı ürünler satmayı planlıyorsanız, bunu bir şirket olmadan yapmanız mümkündür. Ancak, satışlarınızın bir kısmını kâra dönüştürmek ve bunları ticari kesinti olarak talep edebilmek istiyorsanız, bir LLC veya şirket kurmak, bireysel olarak satış yapmaya göre daha iyi bir alternatif olabilir.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.