ETSY’de En Çok Satılan 10 Dijital Ürün

ETSY'de hangi dijital ürünleri satabilirim diye düşünüyorsanız bu yazımızda sizler için en çok satılan dijital ürünler hakkında bilgilendirici bir yazı derledik.

Etsy'de en çok satan ilk 10 dijital ürün

  1. Yazdırılabilir ürünler: Çıkartmalar, takvimler veya tebrik kartları gibi indirilebilen ve yazdırılabilen yazdırılabilir dosyalar.
  2. El İşi Kitleri: Kağıt işi kiti veya iplik boyama kiti gibi belirli bir el işi yapmak için gereken malzemeleri içeren kitler.
  3. Dijital Ürünler: E-kitaplar ve yazı tipleri gibi çevrimiçi olarak indirilebilen ve kullanılabilen ürünler.
  4. Sanat Eserleri: Çıktısı alınabilen veya bir ekranda ya da duvarda dijital olarak görüntülenebilen dijital sanat eserleri; buna resimler, çizimler, illüstrasyonlar ve fotoğraflar dahildir.
  5. Fotoğrafçılık: Fotoğraf makinesi (veya telefon) ile çekilen ve Photoshop gibi programlarda düzenlenen dijital fotoğraflar; ayrıca fotoğrafçıların çalışmalarını ücretsiz kullanım için sattıkları ancak ticari amaçlar için telif hakkı sahipliğini korudukları (örneğin, baskı satmak) Unsplash gibi sitelerdeki stok fotoğrafları da içerir.  
  6. Müzik ve Sesli Kitaplar: Gittiğiniz her yerde dinlemek için bilgisayarınıza veya cihazınıza indirebileceğiniz müzik dosyaları (mp3'ler); ayrıca benzer olan ancak müzisyenler tarafından söylenen şarkı sözleri yerine anlatım içeren sesli kitapları da içerir (örneğin, Audible).  
  7. Şablonlar: Word veya Publisher gibi programlar için şablonlar (böylece kendi yazdırılabilir dosyalarınızı ve tasarımlarınızı yapabilirsiniz.)
  8. Uygulamalar: Etsy'deki en popüler kategorilerden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır! Oluşturması ve satması kolay olan bu ürünler aynı zamanda inanılmaz derecede kazançlı olabilir. Ayrıca, henüz tam olarak hazır olmayan bir uygulama fikriniz varsa, burası büyük çıkışınızı (ve umarız lansmanınızı) yapmadan önce potansiyel müşterilerden geri bildirim almaya başlamak için harika bir yerdir.
  9. Yazılım: Yazılım sizin tarafınızdan oluşturulduysa veya başka bir şirketten lisanslandıysa (ör. Adobe Creative Cloud) satabilirsiniz. Açık kaynak kodlu bir yazılım da satabilirsiniz (örn. Linux)
  10. Rehberler: Herhangi bir konu özelinde hazırlanmış eğitim içerikli rehberler. (örn. bebeğinizle oyun oynama rehberi)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.