ETSY hesabım nedensiz askıya alınırsa ne yapmalıyım?

Hesabınız kapalıysa, ETSY'nin müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Hesabınızın kapatılması ile ilgili olarak işte yapabilecekleriniz:

  1. Sorunuza bir yanıt bulup bulamayacağınızı görmek için ETSY SSS sayfasını ziyaret edin. Bu sayfayı, yeni bir hesap oluşturmak veya şifrenizi değiştirmek gibi yaygın sorunlarla ilgili yardım almak için de kullanabilirsiniz.
  2. SSS sayfasında sorunuza bir yanıt bulamazsanız, sayfanın üst kısmındaki "Bir sorunum var" düğmesine tıklayın ve sorunlarınız için çözüm önerileri arayın.
  3. Buradaki iletişim formunu doldurarak ETSY müşteri hizmetleriyle iletişime geçin: https://help.etsy.com/hc/en-us/requests/new?segment=selling#issue_closing_my_etsy_shop-solution_primary

ETSY Hesabının Askıya Alınmasının En Yaygın 5 Nedeni

Etsy, sanatçıların eserlerini satmalarına olanak tanıyan bir pazar yeridir ve aynı zamanda insanların dünyanın dört bir yanından benzersiz ürünler satın alabilecekleri bir platformdur. Bu web sitesi 2005'ten beri varlığını sürdürüyor ve bugün hala güçlü bir şekilde devam ediyor.

Etsy'de hesabınızın neden askıya alındığını merak ediyorsanız, bunun 5 ana nedeni vardır:

  • İlk neden, kullanım koşullarını ihlal etmiş olmanızdır. Etsy'de bir hesaba kaydolduğunuzda, kurallarına ve düzenlemelerine uymayı kabul etmiş olursunuz. Bu şartları veya politikaları ihlal ederseniz, hesabınız askıya alınacaktır.
  • İkinci neden ise telif hakkı yasalarını ihlal etmenizdir. Başkasına ait bir şeyi onun izni veya lisansı olmadan satamazsınız, bu nedenle birisi ürünlerinizden birinin başka bir siteden kopyalandığından şikayet ederse muhtemelen hesabınız da askıya alınır!
  • Hesapların askıya alınmasının bir diğer nedeni de insanlar yerine botlar tarafından oluşturulmuş olmalarıdır (ki bu politikaya aykırıdır). Etsy'nin, orada alışveriş yapmak isteyen gerçek insanlar yerine botlar tarafından oluşturulduğunu düşündükleri hesapları askıya aldığı bilinmektedir!
  • Etsy, satıcılardan bulundukları yere göre satış vergisi tahsil eder ve her satıcı için ne kadar satış yaptıklarına bağlı olarak bir ödeme planı belirler. Vergilerinizi ödemiyorsanız, hesabınızın askıya alınması muhtemeldir.
  • Etsy'ye borcunuz varsa veya hesabınızda ödenmemiş bir fatura veya eksi bakiye varsa, bu ödemeler tam olarak yapılana kadar hesabınızın askıya alınması muhtemeldir.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.