Düşük ücrete yaptığım işin fiyatını nasıl arttırabilirim?

Soru

Daha önce 175 dolara yaptığım bir işin başka bir müşteri tarafından 500 dolara başvuru ilanı açtığını gördüm. İşe başvurmak istiyorum ama müşteri profilime bakıp da "e bu aynı işi 175'e yapmış daha önce, ben 500 dedim diye mi 500 teklif etti" demez mi?

Şu an üzerinde çalıştığım işim bitince  fiyatımı 250 dolarak yükseltmeyi planlıyordum zaten, ama madem 500'e isteyen çıktı, neden yapmayayım dedim.

Cevap

Ben de saatlik işe başvururken aynı durumda kaldım. Şu an saatlik ücretim 30 dolar gözüküyor ama 60 dolarlık bir işe başvurdum. İşi bana vermediler.

  • Neticede o işe öyle bir bütçe ayıran bir müşteri de adım adım fiyatını yükseltmiş, Upwork tecrübesi daha geniş bir Freelancer arıyordur.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.