Devam etmek isteyen müşteriye kontratı bitirebilir miyiz demenin kibar yolu nedir?

Soru

Upwork'te hesabımı ilk açtığım zamanlardan itibaren çalıştığım bir müşterim var. Aynı işi şu an 2 katı fiyatına farklı bir müşteriye yapıyorum. Verdiğim zamana değmiyor ve son milestone kaldı.

Müşterim benden memnun kaldığı için işi bitirme taraftarı değil çok memnun kaldı. Kontratı bitirebilir miyiz demenin kibar ve 5 yıldız garantili yolunu aramaktayım. Ne önerirsiniz?

Cevap

"Çalışmak istiyorum ama başka müşterim Upwork'teki bütün süremi alıyor."

"Sana hizmet verirsem hizmet kalitem düşebilir bunu da yapmak istemem." demek işe yarıyor.

Müşteri ile iletişimde olan sensin önce isi kapatmak isteyip istemediğine karar ver. Devam etmek istiyorsan ve İngilizce'ne güveniyorsan ücret konusunu direkt konuş. Ben her zaman direkt konuşuyorum. İngilizce'nin en dip inceliklerine sahip olmak zorunda değilsin ama bu tarz konuşmalarda ters anlaşılmayacak cümlelerle gitmek önemli.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.