Cover Letter'da örnek çalışmalarımı gönderebilir miyim?

Soru

Cover letter'da örnek çalışmalarımı gönderebilir miyim?

Cevap

Ben özellikle ilk bir iki cümlede direk konu ile ilgili mesajlar yazıyorum. Yani merhabadan sonra direkt "size örnek çalışmalarımı gönderiyorum, lütfen inceler misiniz" diyorum.

Cover letterlar'da müşteri mesajın içeriğine girmeden ön izleme ekranında ilk bir kaç cümle görüyor. Bu şekilde yapmaya başladığımdan beri daha çok müşteri ile görüşme gerçekleştiriyorum. Mesajın devamında da o iş ile ilgili bir demo çalışma yapabileceğimi ve kısaca neden beni tercih etmesi gerektiğini yazıyorum.

Bazen de ilk bir iki cümlede konu ile ilgili soru sorarak giriş yapıyorum. Örneğin, emlak fotoğrafları düzenleme çalışması ise; Merhabadan sonra, "fotoğraflar çoklu pozlama mı? Eğer bu şekilde çalışıldıysa daha iyi bir düzenleme yapılabilirim." diyorum.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.