Çalışmaya devam ettiğim müşterim önceki işime 4 puan verdi tekrar düşük puan vermemesi için ne yapabilirim?

Soru

Bir müşterimle iki ayrı çalışma yaptım. İkinci çalışmaya başladığımızda ilk çalışmanın kontratını kapatmasını rica ettim ama bir baktım ki aramızda bir sıkıntı olmamasına rağmen 4 puan vermiş. Önceden çalıştığı kişiye de aynı puanı vermiş.

Şimdi ikinci işi de bitirdik, gayet memnun olduğunu söyledi. Yine 4 puan vermesinden korktuğum için henüz kontratı kapatmasını istemedim. Kontrat hiç kapanmasa veya ben kapatsam JSS daha mı kötü etkilenir? Yoksa riski göze alıp kontratı kapatmasını mı istemeliyim?

Cevap

Belki kibar bir şekilde "Önceki yaptığımız işten puan kırdığınızı gördüm, acaba tam memnun kalmadığınız noktaları aktarabilir misiniz ben de o noktalara dikkat edeyim bundan sonrası için, müşterilerimin işten tam anlamıyla memnun olması hedefliyorum ve dolayısıyla JSS skorumu yüksek tutmaya çalışıyorum" diyebilirsin.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.