Bir müşterim suçlu olduğu halde kontratı iptal etti ne yapmalıyım?

Soru

Hong Kong'lu bir müşterim sorumsuzluk kendisinde olduğu halde suçlu benmişim gibi ifadeler yazarak kontratı iptal etti.

Kontratı iptali yapan müşteri için hangi yolu seçmeliyim?

  1. Dispute'a (anlaşmazlık) gitmek.
  2. Kötü bir mesaj yazmak.

Cevap

Daha önce bir müşterimle ben de benzer bir olay yaşadım ve küçük bir eleştiri yapmamın ardından işime hakaretler yazıp kontratı kapatmıştı ve profilime de 1 puan vermişti.

Ben, Top Rated rozetimin verdiği hakla direkt müşterinin yorumunu ve puanını profilimden silmiştim. Bu yüzden JSS (iş başarı puanı) hiç etkilenmemişti.

Ardında yine de haksızlığa uğradığım için Upwork Support ekibine (Upwork destek ekibi) anlaşmazlık yaşadığımı belirttim ama hiç yardımcı olmadılar. Upwork için müşteriyle yaşanılan anlaşmazlıklarda sen bir şekilde haklı da olsan haksız da olsan müşteriyi memnun edememişsin şeklinde yorumlanıyor. Upwork support ekibi bana sadece "İstiyorsan yorumu silme, sen de altına cevap ver." dedi. Bu bana saçma ve işe yaramaz geldiği için yorumu ve puanı sildim ve yoluma devam ettim.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.