Upwork Başvurularına Kısa Sürede Dönüş Almanın 5 İpucu

Müşterilerin Upwork başvurularına geri dönüş süresi değişkenlik gösterse de, müşterilerin yanıt vermesinin 2-3 gün arasında sürmesi alışılmadık bir durum değildir. Ortalama süre 1 haftadır.

Müşterilerden Hızlı Dönüş Almanın 5 İpucu

Müşterilerden hızlı yanıt almak zor bir iştir. Hızlı ve etkili iletişim gerektirir ve bir şey satmaya çalıştığınızda daha da zordur.

Upwork müşterilerinden hızlı yanıt almak için en iyi 5 ipucunu sizler için derledik:

Başvuru mesajınızı kişiselleştirin!

Yapmanız gereken ilk şey, müşterinin adını ve profilinden bulduğunuz bazı bilgileri kullanarak mesajınızı kişiselleştirmektir. Bu, onların size karşı daha rahat hissetmelerine yardımcı olacak ve mesajınıza yanıt verme olasılıklarını artıracaktır.

Kısa ve öz olun

Mesajınızdaki her kelimenin önemli olduğundan ve konuşmaya değerli bir katkıda bulunduğundan emin olun; söylemeniz gereken şey için yeterli olacak sadece iki veya üç cümle varken uzun paragraflar veya cümleler yazarak zaman kaybetmeyin!

Saygılı olun

Tüm mesajlarınızın konuşmaya dahil olan her iki tarafa da saygılı olduğundan emin olun. Kim olduğunuzu bilmeyen biriyle (ve hatta belki de bilen biriyle) şakalaşmanın sorun olmadığını düşünebilirsiniz, ancak sırf çevrimiçi çalışanlar oldukları için diğer insanların duyguları veya kişilikleri hakkında herhangi bir varsayımda bulunmamak önemlidir.

İhtiyaç analizini doğru yapın  

Neye ihtiyaçları olduğu konusunda net olun! Müşterilerden hızlı bir yanıt almak için, bu yeni proje veya ortaklıkla tam olarak neye girdiklerini anlamaları önemlidir. İster iki taraf arasında bir anlaşma veya sözleşme olsun, isterse iki arkadaş arasındaki bir e-posta alışverişi gibi daha basit bir şey olsun.

Cazip fiyat teklifi verin

Upwork hesabınızı kurarken, saatlik ücretinizi düşürmek veya daha büyük projelerde indirim teklif etmek anlamına gelse bile, tüm farklı fiyat noktalarındaki işleri kabul etmeye istekli olduğunuzdan emin olun. Bu, daha fazla işten daha hızlı dönüş almanızı sağlayacaktır.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.