Aynı müşterinin her iş için farklı kontrat açması ve farklı feedback'ler vermesinin pozitif bir etkisi var mıdır?

Soru

Uzun dönemdir çalıştığım bir müşterim her yeni iş için farklı bir kontrat açıyor ve iş bittiğinde yeni feedback'ler veriyor. Doğru olan ve profile etkisi daha olumlu olacak olan yeni kontratlar açılması mıdır yoksa tek kontrat üzerinden ilerlemek midir?

Cevap

Eğer profilinde çok fazla iş yoksa farklı kontratların açılması profiline daha çok avantaj sağlayabilir. Profilinde iş sayın arttığında daha önceki işlerini gruplayabilirsin.

Tek kontrat üzerinden devam edince de son işlerinin büyük bütçeli olmasını sağlarsın. Ve bir müşteride bütçen 500$'ı geçerse Upwork komisyon oranın 10%'a iniyor.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.