Upwork'te aktif olan kontrattan çekilme hakkım var mı?

Evet, hakkınız var.

Upwork'te bir serbest çalışansanız, istediğiniz zaman aktif bir tekliften çekilme hakkına sahipsiniz. Bunu hesabınıza giriş yaparak ve açılır menüden "Sözleşmelerim "i seçerek yapabilirsiniz. Buradan, devam eden tüm tekliflerinizin bir listesini göreceksiniz. Halihazırda aktif olan her teklifin yanında bir onay işareti olacaktır. Bu tekliflerden birinden çekilmek istiyorsanız, söz konusu sözleşmeye tıklamanız ve ardından "iptal et" seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Bu işlemin müşteriyle olan sözleşmenizi iptal edeceğini açıklayan bir mesaj içeren bir açılır kutu görünecektir; daha sonra hala devam etmek istediğinizi onaylamanız istenecektir. Ayrıca, e-postadaki "Teklifi Geri Çek" seçeneğine tıklayarak veya doğrudan sistemin destek sayfası üzerinden bir e-posta göndererek e-posta yoluyla aktif bir sözleşmeden çekilebilirsiniz.

Özetle, müşteri ile konuşmaya başladıktan sonra iş kapsamını beğenmezsen çekilebilirsin. Kontrat yapıldıktan sonra işten geri çekilebilse de müşterinin yorum ve yıldız bırakabileceğini unutmayın!

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.