Active Propasal (Aktif Başvuru) kısmında uzun zamandır duran iş başvuruları için bir şey yapmalı mıyız?

Soru

"Active Proposal" kısmında bekleyen işleri ne yapmalı? Bir ayı geçtiği halde orada öyle duran bir iş başvurum var. Müşteri ile sadece mesajlaştık ama işi başkasına verdi mi vermedi mi bilmiyorum.

Ben de "withdraw proposal" (başvurudan geri çekilme) seçeneğini kullanabilir miyim?

Cevap

İşe ilk alınan freelancer'ın yaptığı iş müşterinin istediği gibi bitmeyebiliyor ve başka bir freelancer'ı  aynı iş ilanı üzerinden işe alarak devam edebiliyorlar. O yüzden bence işten geri çekilme.

Ben ilk işimi alırken benden önce bir freelancer işi almisti. Ben farkında olmadan başvurmuştum müşteri ikimizi de işe aldı ve ayni işi yaptırdı. Bazen ar-ge gibi yeni bir şey deneyecek müşteriler işlerde birden fazla freelancer'la çalışıp iş değerlendirmesinden sonra hoşlarına giden freelancer ile devam ediyorlar.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.