Adım Adım Fiverr’dan Para Çekme

Adım Adım Fiverr’dan Para Çekme

Fiverr’dan nasıl para çekileceğini mi arıyorsunuz veya merak ediyor musunuz? O zaman, Fiverr’dan banka hesabınıza ekstra ücret ödemeden para almayla ilgili eksiksiz kılavuz burada. Ve dahası bu yöntemler dünyanın her yerinde geçerlidir ve her ülkede aynı şekilde çalışır.

Fiverr, hem satıcı hem de alıcı olarak büyük kullanıcıları olan, dünyanın en hızlı büyüyen serbest çalışma platformudur. Fiverr’dan serbest çalışanlar ve işletme sahipleri arasında her gün binlerce işlem yapılıyor. Bu nedenle Fiverr, geri çekme taleplerini işleme koymak için güçlü bir prosedüre sahiptir.

Fiverr’dan para çekmenin yollarını bu yazının devamında bulabilirsiniz.

Fiverr’den Para Çekmenin Farklı Yöntemleri Nelerdir?

Fiverr’den Para Çekmenin Farklı Yöntemleri Nelerdir?

Fiverr’da dört farklı para çekme yöntemi vardır. İkisi Payoneer ile ilgili, üçüncüsü PayPal ile ve sonuncusu doğrudan banka havalesi ile ilgilidir.

 • Paypal hesabı
 • Payoneer banka havalesi
 • Fiverr gelir kartı
 • Doğrudan banka havalesi

Türkiye'de Paypal ödeme yöntemleri henüz mevcut olmadığından diğer 3 ödeme yönteminin her birini ayrıntılı olarak aşağıda bulabilirsiniz.

Payoneer Aracılığıyla Fiverr’dan Nasıl Para Çekilir?

Payoneer Aracılığıyla Fiverr’dan Nasıl Para Çekilir?

Payoneer, New York merkezli bir finansal hizmet sağlayıcı şirkettir. Amerika Birleşik Devletleri içinde ve dışında çevrimiçi ödeme transferini kolaylaştırır. Payoneer, Türkiye dahil 150’den fazla para biriminde sınır ötesi işlemleri kolaylaştıran 200’den fazla ülkede dört milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

Yukarıda listelediğimiz gibi Fiverr’dan Payoneer’a para çekmek için kullanabileceğiniz iki yöntem var. Payoneer banka havalesi ve Fiverr gelir kartı (Mastercard). Her iki yöntemi de kullanmak için önce Payoneer hesabınızı Fiverr’a bağlamanız gerekmektedir.

İşte adımlar:

 1. Fiverr içine giriş yapın -> tıklayın Gelir satıcı gösterge tablosunda -> Banka havalesi.
 2. Fiverr size doğrulama seçeneği sunacaktır. İster SMS ile ister arayarak . SMS’e tıklayın, size 4 haneli kod gönderecekler. Kodu girdikten sonra gönder’e tıklayın.
 3. Ardından Fiverr, Payoneer hesabınızı Fiverr’a bağlamanız için önemli bağlantılar içeren bir e-posta gönderecektir. Ardından bağlantıya tıklayın.
 4. Eğer hali hazırda bir Payoneer hesabınız varsa, yapmanız gereken sadece oturum açmaktır. Fakat yoksa, Payoneer’e kayıt olmanız gerekmektedir. Payoneer’e kayıt olduktan sonra tek yapmanız gereken Fiverr hesabınıza bağlamaktır.

Banka Havalesi Yoluyla Fiverr’dan Payoneer’a Nasıl Para Çekilir?

Banka Havalesi Yoluyla Fiverr’dan Payoneer’a Nasıl Para Çekilir?

 1. Fiverr hesabınıza giriş yapın
 2. Satıcı kontrol panelindeki gelir sekmesine tıklayın
 3. Banka havalesine tıklayın

Bu yöntemi kullanarak transfer yapmak için Fiverr hesabınızda en az 20$ olması gerekir. Ve tüm süreç, para çekme başına size 3 dolara mal olacak.

Payoneer’a kaydolduğunuz anda, USD ve EURO dahil olmak üzere farklı para birimlerinde otomatik olarak bir sanal banka hesabı açacaktır. Ardından, bu sanal bankayı yerel bankanıza bağlayabilir ve ülke para biriminizi kullanarak Payoneer’den yerel bankanıza kolayca para aktarabilirsiniz.

Fiverr’dan Gelir Kartından Payoneer Gelir Kartına Nasıl Para Çekilir?

Fiverr’dan Gelir Kartından Payoneer Gelir Kartına Nasıl Para Çekilir?

Payoneer Mastercard, Fiverr gelir kartı olarak kullanılabilir. Yani Payoneer hesabınızı bağlarsanız, kartınızı da bağlamış olursunuz. Bir Fiverr Gelir Kart ile hesabınızı kurarsanız, daha sonra gösterge tablosundaki Gelir ‘e tıklayarak  Fiverr Gelir Kartınıza parayı çekebilirsiniz.

Para çekme işleminin başladığını belirten bir bildirim alacaksınız ve bir e-posta alacaksınız. Eğer paranızı 2 gün içinde almak isterseniz  para çekme ücreti 1 ABD dolarıdır. Eğer paranızı 2 saat içinde almak isterseniz de  ücret 3 ABD dolarıdır. Seçme seçeneği Payoneer gösterge tablonuzda mevcuttur.

Fiverr Gelir Kartı ile minimum para çekme miktarı ise $30.

Not: Türkiyede yaşıyor ve bir şekilde Paypal hesabınız var ise, Fiverr'a bu hesabınızı bağlayıp kazandığınız parayı riske atmayın. Yüklü miktarlar Paypal tarafından incelenecektir.

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.