E-Ticaret Uzmanı Freelancer olarak hangi işleri yapabilir? (17 proje fikri)

E-Ticaret Uzmanı Freelancer olarak hangi işleri yapabilir? (17 proje fikri)

E-ticaret uzmanları Upwork'teki müşteriler için çeşitli görevler yapabilirler. En yaygın projelerden bazıları şunlardır:

 1. Bir müşteri için çevrimiçi bir mağaza oluşturmak, bu bir e-ticaret sitesi veya sadece ürün veya hizmet satmak için bir açılış sayfası olabilir.
 2. Mağazanın açılış sayfası ve ürün sayfaları için satın alma kılavuzları ve ürün açıklamaları gibi içeriklerin geliştirilmesi.
 3. E-ticaret sitesi için e-posta oluşturma, metin yazma ve abonelere gönderme dahil olmak üzere bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturma.
 4. Müşterilerin e-ticaret siteleri veya açılış sayfaları için SEO/SEM (Google AdWords/Facebook Ads) kampanyalarının optimize edilmesi, böylece arama motorlarında daha üst sıralarda yer almaları ve "ayakkabı" veya "güneş gözlüğü" gibi organik arama sorguları yoluyla her ay daha fazla organik trafik gelmesinin sağlanması.
 5. Sıfırdan bir web sitesi oluşturmak. Bu, sitenin tasarlanmasından kodlanmasına ve bir sunucuya yerleştirilmesine kadar her şeyi içerebilir.
 6. Mevcut bir e-ticaret sitesini yönetmek. Bu, ürünleri güncellemek, envanter seviyelerini yönetmek ve gönderimin verimli ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlamak gibi şeyleri içerebilir.
 7. Müşteriler için sosyal medya hesapları oluşturarak, bu hesapları yöneterek ve düzenli olarak içerik yayınlayarak çevrimiçi varlıklarını yönetmelerine yardımcı olmak.
 8. Ürün açıklamalarının ve fiyatlarının güncellenmesi
 9. Mevcut bir web sitesine yeni ürünler ekleme
 10. Mevcut bir e-ticaret sitesinin tasarımının güncellenmesi
 11. Müşterilere E-ticaret web siteleri ile ilgili teknik destek sağlamak
 12. Sitelerinde kullandıkları yazılımların nasıl kullanılacağına dair eğitimler oluşturmak
 13. Müşterinin sitesinde ortaya çıkabilecek her türlü sorunun giderilmesi
 14. Sıfırdan bir e-ticaret platformu oluşturma
 15. E-ticaret web siteleri veya mağazalar için ürün sayfaları tasarlama ve oluşturma
 16. E-ticaret web sitelerinde dönüşüm oranlarını artırmak için stratejiler geliştirmek.
 17. Anahtar kelime araştırması yapın, SEO içeriği oluşturun ve Google arama sonuçları sayfalarında (SERP'ler) üst sıralarda yer almak için optimize edin.

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.