Beslenme Uzmanı Freelancer olarak hangi işleri yapabilir? (20 proje fikri)

Beslenme Uzmanı Freelancer olarak hangi işleri yapabilir? (20 proje fikri)

Beslenme uzmanları, beslenme alanında bilgili ve insanların hedeflerine ulaşmaları için diyetlerini optimize etmelerine yardımcı olabilecek yüksek nitelikli profesyonellerdir.

Beslenme uzmanı olarak, Upwork platformundaki müşteriler için çok çeşitli projelerde çalışabilirsiniz.

Upwork'te serbest çalışan bir beslenme uzmanı olarak şunları yapabilirsiniz:

 1. Aşırı kilolu veya obez bir kişi için sağlıklı bir beslenme planı tasarlamak.
 2. Kilo almak isteyen bir sporcu için beslenme planı oluşturma
 3. Hastane ortamındaki hastalar için yemek tarifleri ve menüler geliştirmek
 4. Alerjisi olan çocuklar veya özel formüllere ihtiyaç duyan bebekler gibi özel diyet ihtiyaçları olan kişiler için yemek planlamak.
 5. Müşterilerin diyabetlerini yönetmek için yeni yollar bulmalarına yardımcı olmak. Bu, öğün planlamayı, egzersiz rutinleri önermeyi ve ilk sözleşme sona erdikten sonra yeni alışkanlıklarına bağlı kalmalarına yardımcı olmayı içerebilir.
 6. Yeme bozukluğu olanlara danışmanlık sağlamak
 7. Yeni sağlıklı beslenme ürünleri için tarifler oluşturmak (ve bunlar için fotoğraf çekmek)
 8. Gıda ürünlerinin besin içeriğinin analiz edilmesi ve farklı diyetler için güvenlik ve uygunlukları hakkında geri bildirim sağlanması
 9. Özel ihtiyaçlarını ve tercihlerini karşılayan yemek planları oluşturmak için müşterilerle birlikte çalışmak
 10. Beslenme alışkanlıkları yoluyla sağlıklarını nasıl iyileştirecekleri konusunda beslenme danışmanlığı sağlamak
 11. Yüksek tansiyon teşhisi konmuş ve kalp hastalığı geliştirme riskini azaltmak isteyen biri için bir yemek planı oluşturun.
 12. Laktoz intoleransı olan ve diyetinde süt ürünleri tüketmeye devam ederse sindirim sorunları geliştirme riskini azaltmak isteyen biri için bir yemek planı oluşturun.
 13. Glüten veya buğdaya alerjisi olan ancak yine de sağlığa faydalı olduğu için ölçülü bir şekilde tam tahıl tüketmek isteyen biri için bir yemek planı oluşturun (esmer pirinç gibi).
 14. Gıda ürünleri ve içerikleri hakkında beslenme bilgisi sağlamak
 15. Müşterinin yemek günlüklerini incelemek ve sağlanan bilgilere dayanarak sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri için önerilerde bulunmak
 16. Kilo verme, kas kütlesi kazanma, atletik performansı artırma veya sağlığınızla ilgili diğer hedefleriniz konusunda tavsiyelerde bulunmak
 17. Kilo vermek isteyen biri için bir egzersiz planı oluşturmak. Bu, müşterinin takip etmesi için egzersizler tasarlamayı ve bir program oluşturmayı içerecektir.
 18. İnsanların besleyici seçenekler sunan yerel restoranlar bulmalarına yardımcı olmak
 19. Beslenme eğitimi.
 20. Bireyler ve gruplar için kilo kaybı yönetimi planları (hem genel kilo kaybı hem de diyabet gibi belirli durumlar için özel planlar dahil).

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.