Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Freelancer olarak hangi işleri yapabilir? (14 proje fikri)

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Freelancer olarak hangi işleri yapabilir? (14 proje fikri)

Serbest çalışan olarak, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü becerilerinizle çeşitli projeler üzerinde çalışabilirsiniz.

 1. Müşteriler için basın bültenleri ve medyada yer alma teklifleri yazmak
 2. Müşterilerin sosyal medya stratejisi geliştirmelerine yardımcı olmak
 3. Müşterinin internet üzerindeki itibarının yönetilmesi
 4. İlk ürününü piyasaya süren bir şirketle çalışarak, medya kuruluşlarıyla röportajlar ayarlamanın yanı sıra benzer ürün veya hizmetler hakkında yazan blog yazarlarına ulaşmayı da içeren bir lansman stratejisi oluşturmak
 5. Yeni bir ürün piyasaya çıktığında göndermek için bir basın bülteni geliştirin
 6. Yerel bir gazete veya dergi için müşteriniz hakkında bir makale yazarak müşterinizin adını duyurmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca yayın için onlarla röportaj yapabilir ve böylece onlara ücretsiz PR yapma şansı verebilirsiniz.
 7. Sosyal medya varlıkları ve diğer dijital pazarlama çabalarında kendilerine yardımcı olacak birini arayan yerel veya ulusal bir işletmeyle çalışabilirsiniz.
 8. Rakiplerin kendi pazarlarında neler yaptıklarına dair araştırma yapabilir, ardından bu bilgileri müşterinizle paylaşarak kendi pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullanmalarını sağlayabilirsiniz.
 9. Medya erişiminde kullanılmak üzere basın bültenleri ve diğer materyallerin oluşturulması
 10. Web sitelerinde ve sosyal medya kanallarında kullanılmak üzere sosyal medya gönderileri, blog yazıları ve diğer içeriklerin oluşturulması
 11. Tüketicilerle etkileşim kurmak için sosyal medya hesaplarının yönetimi
 12. Mülakatlara veya etkinliklere hazırlanan yöneticiler/yöneticiler için konuşmalar yazmak
 13. Sektörünüzdeki etkili kişilerle (CEO'lar gibi) onları haber yapan gazeteciler arasında röportajlar ayarlamaya yardımcı olun
 14. Bir blog veya bülten için bir makale yazabilir (bu, müşteri, ürünü veya işiyle ilgili başka bir konu hakkında bir makale olabilir)

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.