Aşçı Freelancer olarak hangi işleri yapabilir? (12 proje fikri)

Aşçı Freelancer olarak hangi işleri yapabilir? (12 proje fikri)

Aşçı, müşterinin ihtiyaçlarına ve uygunluğuna göre tam zamanlıdan yarı zamanlıya kadar çeşitli proje ve sorumluluklar üstlenebilir.

Bu projeler şunları içerir:

 1. Yeni bir ürün serisi için tarifler geliştirmek
 2. Bir restoranın menüsüne dayalı yemek kitabı oluşturma
 3. Çevrimiçi bir yemek programı/video dizisi oluşturmak
 4. Bir restoran için menü oluşturma
 5. Tüm bir şirket için yemek planlama
 6. Tarif yazma/test etme ve tarif oluşturma/yeni yemekler yaratma
 7. Yemek stilistliği: Yemek stilistleri, fotoğraflarda ve videolarda iyi görünmesi için yemek hazırlamak üzere dergiler ve diğer yayınlar tarafından işe alınır. Bu genellikle ışıklandırma ve dekorlarla yapılır, ancak bazen yiyecekleri kesmeyi veya tabaklarda yeniden düzenlemeyi de içerir.
 8. Yemek fotoğrafçılığı: Bir fotoğrafçının işi, dergilerde, yemek kitaplarında, web sitelerinde vb. çekici görünmesi için yiyeceklerin fotoğraflarını çekmektir.
 9. Daha sağlıklı beslenmek isteyen ancak nereden başlayacağını bilmeyen yeni bir müşteri için yemekler tasarlayın ve hazırlayın.
 10. Bir yemeğin baştan sona (ve bazen alışveriş dahil) tüm yönleriyle planlanmasını içeren bir yemek planlamak. Bu tür işler genellikle büyük gruplar veya planlamaya birçok kişinin dahil olduğu etkinlikler için yapılır.
 11. Diyet kısıtlamalarına göre menüler oluşturma
 12. Danışmanlık: Bir danışmanlık projesi, başka birinin yemek hazırlama becerilerini geliştirmesine veya yeni bir restoran konsepti başlatmasına yardımcı olmayı içerir.

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.