Remote işleri (uzaktan işleri) nereden bulabilirim?

Soru

Remote işleri (uzaktan işleri)  nereden bulabilirim?

Cevap

https://www.crossover.com/ remote iş ilanları verilen bir website.

2018'den beri takip ettiğime göre; ücretleri saatlik ve pozisyonlara göre 30k-60k-100k-200k-400k bandında bulunuyor.

Çalışma Prensipleri

  • 10 dakikada bir kamera görüntüsü ve ekran görüntüsü alınıyor.
  • Key logging yapan kişilerin ve hangi uygulamayı ne kadar kullandığınızın takibi yapılıyor.
  • İş hedefleriniz dışında bu yazılımın raporladığı productivity score ile performans takibi yapılıyor.
  • Ödemeler de bu yazılımın ölçtüğü çalışma saati üzerinden hesaplanarak yapılıyor.
  • Haftada 40 saat çalışma beklentisi var.
  • Senin YouTube videosu izlediğin, gazete okuduğun, discord'a yazdığın, forum takip ettiğin, çay, yemek, ihtiyaç molası yaptığın süreler çıkarılıyor.

İşe Alım

Bünyesinde Triology adlı şirketler grubu var. Teknik, dil vb. testler sonrasında birkaç mülakattan geçirilip, başarılı olanları bir işçi havuzuna alıyorlar. Eleman arayan; kendi şirketler grubundaki şirketlerin yöneticileri sizinle görüşme talep ediyor. İşler proje bazlı da olabiliyor, uzun dönem de olabiliyor. Notice period olmadan işe son verebiliyorlar ya da proje bittiğinde devam etmek istemiyorlarsa çalışan işçi havuzuna dönüyor.

Ödemeler & Vergi

Ödemeler, haftalık olarak Payoneer'den yapılıyor. Yaptıkları tanışma toplantılarında vergiden muaf olduğunuzu söylüyorlar. Vergi ödeme, şirket kurma, fatura kesme yok.

İş Kapsamı

  • Senior, manager, vp vb. pozisyonların yıllık ücretleri 100-200-400-800k $. Her hafta bir şirket satın alıp, o şirketin yazılımını SaaS ve kendi altyapılarına çevirmek üzerine bir sistemleri var.  Önceki çalışanlardan satın aldıkları şirketlerde core bir takım tutabiliyorlar.
  • Bu dönüşümü tamamlamış bir şirketin yeni projelerinde çalışmak biraz daha rahat. Yeni satın alınan şirketin, iş devretme konusunda ne kadar istekli olduğu meçhul. Ekibinden iş devralmak, mevcut bir kodu refactoring ya da yeniden yazmak, sıfırdan proje yapmaktan daha zor ve stresli.
  • 30k $'lık  pozisyonlar yüksek bütçeli işlere göre daha rahat. Kişiye ticket düşüyor, onları kapatman bekleniyor. Genelde ticket arayan team leafler 100k $'lık bütçeye sahip kişiler.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.