Oyun Geliştirmede En Önemli 6 Sosyal Beceri

Oyun Geliştirmede En Önemli 6 Sosyal Beceri

Projeleri verimli ve etkili bir şekilde tamamlama ve güçlü profesyonel ilişkiler kurma söz konusu olduğunda, burada “Soft Skills” dediğimiz kavramı atlamamak gerek. Bu beceriler, oyunun kurallarını değiştirir! Bu nedenle, bunları öğrenme isteğin, bir Oyun Geliştiricisi olarak araç kutunun en önemli parçalarıdırlar.

Problem Çözme Odaklılık

Problem çözme, problemin tanımlanması, beyin fırtınası ve eleştirel düşünmeden karar vermeye kadar olan geliştirme sürecinin merkezinde yer alır. Krizi yönetmek, kritik ama doğru kararlar alma, her zaman hayat kurtaran yeteneklerdir.

Zaman Yönetimi

Ekip liderleri, işin ne zaman tamamlanacağına dair doğru zaman tahminleri isterler, bu nedenle projelerini ve görevlerini düzenli tutman ve bir zaman yönetimi stratejinin olması çok önemlidir.

Baskı Altında Çalışabilmek

Baskı altında çalışmak ve hala son teslim tarihlerini karşılamak, iyi bir oyun geliştiricisinin hayatıdır..

Sabır

Kodlama, bilgisayarın anlayabileceği bir dilde düşünmenizi gerektirir. Bunun bariz bir avantajı, vizyonununu bilgisayarın yürütebileceği bir şeye dönüştürebilmektir. Ancak, önemli bir dezavantajı, proje kararlarının arkasındaki nedenleri teknik olmayan paydaşlara açıklamanın genellikle zor olabilmesidir.

Uyarlanabilirlik

Teknolojik alan sürekli gelişiyor. Her gün yeni araçlar ve teknikler geliştirilmekte ve benimsenmektedir. Teknolojik sektörün bu doğası göz önüne alındığında, uyarlanabilir ve kendi kendine öğrenen bir tutuma sahip bir geliştirici, geliştirme yığını ve uygulamaları ile rahat büyüyen birine göre bir avantaja sahiptir.

Takıma Ayak Uydurabilmek

Bir oyun geliştiricisi olarak, diğer geliştiricilerle veya en azından daha fazla tasarımcı, PM ve müşteriyle bir ekibin parçası olarak çalışacağını söylemeye gerek yok. Her durumda, bir projede tamamen yalnız olma şansın oldukça zayıf.

Hey freelancer! Aramıza katılmaya hazır mısın?

Upwork ve Fiverr ile $3M+ kazanan 600+ freelancer ile birlikte düzenli gelir kazanmanın yollarını, seninle aynı işi yapanlardan taktiklerini öğren. Şirketleşme, iletişim, markalaşma ve ürünleştirme gibi konulardaki canlı yayınlara dahil ol.