Oyun Geliştirici Mülakat Soruları

Oyun Geliştirici Mülakat Soruları

Mülakat soruları sadece iyi bir firmaya girmek için değil, aynı zamanda kendi içsel gelişimini ve bu pozisyon için yeterliliğe sahip olup olmadığını gösteren küçük bir testtir. Bu anlamda lütfen bu mülakat sorularını kendi kendine yanıtlamaya çalış, belki de hiç bilmediğin bir eksiğini keşfedeceksin!.

Oyun geliştirirken bir ekip ile çalışmak neden önemlidir?

Her oyun tasarımının birçok farklı oyuncu tarafından test edilmesi gerekir. Genellikle her oyuncu farklı bir strateji dener ve böylece tasarımcı hangi stratejilerin en iyi sonucu verdiğini görebilir. İyi bir oyun tasarımı, birçok farklı stratejiye izin verir, bu stratejiler eşit başarı şansı sunar. Her farklı bakış açısı, oyunu daha zevkli ve oynanabilir kılar.

Her video oyunu programlanabilir mi?

Herhangi bir programlama yapmadan tamamen işlevsel video oyunları yapmanızı sağlayacak yazılım uygulamaları bulunmaktadır. Ancak, gerçekten iyi olmak istiyorsanız programlamayı öğrenmeniz gerekir.

Java oyun geliştirme için uygun mudur?

Şu anda Java'da bir hobi projesi olarak ikinci 3D oyunumu yazıyorum ve buna bayılıyorum. Eskiden oyunlarımı C++ ile yazardım ama Java'ya geçtikten sonra gerek kalmadı.. Java ile birden fazla işletim sistemini desteklemek çok kolay olabilir, örneğin Windows'ta bir yıl boyunca geliştirdiğim önceki Java oyunum, bu platformlarda hiçbir şey derlemeye gerek kalmadan hemen Linux'ta ve OS X'te hatsız bir şekilde ile çalıştı.

Html5 Oyunları için bir portal var mı?

Aslında yok. Kısa süre önce (bir yıldan az bir süre önce) HTML5 oyun geliştirmeye başladım, ciddi bir şey değildi, sadece pek çok kişiye göstermediğim kendi küçük projelerimdi ve bu kesinlikle web'de bir ivme yakalamadı. Bağımsız geliştiricilerin kendi oyunlarını yayınlayabilecekleri bir çevrimiçi portalın varlığıyla ilgileniyorum, bir nevi "geliştiriciler için geliştirme" gibi. Güçlü bir sunucu tarafı ve mikro işlemler olmadan bir HTML5 oyununu gerçekten ticarileştiremezsiniz. İkinci sorunsa kod kolayca kopyalanabilir ve son olarak HTML5 tamamen yeni ve zamana ihtiyacı var.

Oyun Yönetmeni ile Oyun Yapımcısı Arasındaki Fark Nedir?

Genel olarak, listelenen bir oyun direktörü varsa, bu pozisyon yaratıcı kararlarla ilgilenecek ve bunları ekibe iletecek, oyun yapımcısı ise program ve iş kararları ile daha fazla ilgilenecek ve yatırımcılar / yayıncılarla ilgilenecektir. Bazı mağazalarda yapımcı olarak adlandırdıkları kişi aynı zamanda yaratıcı yönü de yönlendirir ve disipline yakın çalışır ve yaratıcı kararlar üzerinde bir oyun yönetmeni gibi çalışır. Diğer mağazalarda oyun tasarım lideri, etkin bir şekilde oyun direktörüdür.

Hangi popüler oyunlar C diliyle yazılmıştır?

Doom, Quake, id Tech 4'e kadar hemen hemen tüm id oyunları.

Oyun Geliştirmede C++ hala tercih ediliyor mu?

Evet, C++ en sık kullanılan dildir (ancak bazı insanlar hala C kullanıyor). Bunun birçok nedeni vardır. Tam bir ivme - bu sadece yıllardır kullanılan bir dil, birçok teknolojisi zaten mevcut  ve insanlar bundan memnun, bu yüzden değişim bir gecede olamaz.

“Pixel Art” nedir?

Pixel Art, bir 3D model oluşturmak yerine, bir görüntüdeki tek tek pikselleri çizerek oluşturulan dijital sanat eseridir. Genellikle eski 2D video oyunlarını andıran temiz, karikatürize grafiklere atıfta bulunur.

Hey freelancer! Aramıza katılmaya hazır mısın?

Upwork ve Fiverr ile $3M+ kazanan 600+ freelancer ile birlikte düzenli gelir kazanmanın yollarını, seninle aynı işi yapanlardan taktiklerini öğren. Şirketleşme, iletişim, markalaşma ve ürünleştirme gibi konulardaki canlı yayınlara dahil ol.