En İyi CevaplarUpwork Egitimi

Neden internetten dolar kazanmalısın?

By December 26, 2020January 6th, 2021No Comments

Neden ihracat?

Neden ihracat sorusuna cevap verebileceğimiz en kolay örnek aile. Eğer anne ve babanla birlikte yaşıyorsan ve henüz öğrenciysen çok büyük ihtimal annen ve/veya baban çalışarak eve para getiriyor. Yani en temel haliyle annen ve/veya baban ailen için ihracat yapıyor. Dışarıya faydalı oluyor ve dışarıdan para getiriyor. Eğer bir şirkette çalışıyorsan şirketlerin zaten bir amacı ihracat yapmak yani şirketin içinin şirketin sınırları dışına ihracat yapması. Eğer bunu yapamıyorsa ya sana maaş veremez ya da çalışma arkadaşlarına ya da seninle yolları ayırmak zorunda kalır.

Aynı kavram ülke için düşündüğünde 80-83 milyon eğer ihracat yapabiliyorsa hepsi kazanıyor. Ülkenin sınırlarından herkes geçemiyor yani o yüzden ülke içindeki insanların toplam geliri ülkenin refahı anlamına geliyor. Senin komşun veya senin şehrindeki insanlar ülke dışına ihracat yaptıkça bu sefer ülkene para giriyor ve parayla daha refah ve alım gücün yüksek olduğu bir dünyaya doğru hep beraber gidiyoruz.

Alim gucu

Alım gücü ne demek? Ülke içine satmak için bir oyun tasarladığını veya bir ürün çıkardığını düşünelim. Eğer alım gücü yüksekse çok daha rahat alıcı bulman anlamına geliyor. Eğer alım gücü düşük ise bu sefer insanlar daha çok temel ihtiyaçlarını yönetiyorlar ve para kazanmaya çalışan şen o parayı çok daha zor para elde etmeye başlıyorsun.

Tamamen bir çıkar çıkar ilişkisi var. 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial