birlikte ihracat logo - Birlikte İhracat Topluluğu Kimdir? | Birlikte İhracat

Birlikte İhracat Topluluğu

Birlikte İhracat, dünyaya hizmet satmanın kolay olduğunu anlayan, tecrübelerini çekinmeden paylaşan, sorularını direkt soran, tartışmayı seven ve birlikte kazanmak isteyenlerden oluşan bir topluluk.

Bu topluluğun içerisinde yaş sınırlaması ya da herhangi bir ayrım bulunmamaktadır. Aramızda dolar kazanmak isteyen ve bunu topluluğumuz ile başarmış lise öğrencilerinden tutun da kurumsal dünyada uzun yıllar çalışmış uzmanlar da bulunuyor.

Merak Edilenler

Topluluk Hakkında Merak Edilenler

Bu topluluk tam olarak ne işe yarıyor?

En temel haliyle tüm topluluk, ihracat yaparken birbirine destek oluyor. Bir şey satmıyoruz, köstek olmuyoruz. Eksiklerimizi tamamlıyor, soruları cevaplıyor, deneyimlerimizi birbirimizle paylaşıyoruz.

Ne satıyorsunuz?

Herhangi bir fiziki ürün satışı yapmıyoruz. Burada yer alan yeteneklere sahip kişilerin verdiği eforları yurt dışına yönlendirip $ kazanmasına yardımcı oluyoruz.

Eğitim mi satıyorsunuz?

Kesinlikle hayır. Topluluğa girdiğinde Udemy eğitimlerini tamamen ücretsiz olarak izleyebiliyorsun ve sana hiç kimse bir şey satmaya calışmıyor. Amacımız daha fazla profesyonel freelancer ihracatçıya ulaşmak ve birlikte daha büyük projelere girmek.

Yaptığınız iş yasal mı?

Topluluk içerisinde herhangi bir para alışverişi dönmüyor. Tamamen yasal olan ve işveren ile işçileri buluşturan Upwork platformu üzerinden “birlikte’ daha fazla $ kazanmaya çalışıyoruz.

Upwork nedir?

Upwork, freelancer çalışan kişiler için güvenli ve profesyonel bir pazaryeridir ve Upwork aracılığıyla tüm dünyaya kendi yeteneklerinizi ulaştırabilirsiniz. Bu platform sizi işverenlerle buluşturur ve onların problemlerini çözerek $ kazanmanıza aracı olur.

Kazanç garantisi veriyor musunuz?

Hayır. Burası eğitim veya hayal satan bir topluluk değil. Yeteneklerini dünyaya satan profesyonel freelancer’lardan oluşan bir topluluk. Biz birbirimizle tecrübelerimizi paylaşarak destek oluyoruz. Bu nedenle işin çok büyük kısmı sende bitiyor.

Topluluğa nasıl katılabilirim?

Buradaki bağlantı adresine tıklayabilirsin.

Topluluk neden ücretli? İndirim yapıyor musunuz?

Ücretli olmasının 4 nedeni var. Topluluğa sadece ihracat konusunda ciddi olanların gelmesini istiyoruz. Toplulukta ücretli olarak çalışan 2 kişi var. Onların giderleri bu gelirden karşılanıyor. Çesitli araçlara aylık ücret ödeniyor. Topluluk içinden danışmanlık alınıyor. Örnek: SEO ve Emailing konusunda destek alındı.

Etsy’de ürün satıyorum. Bu topluluk bana göre mi?

Amacımız herhangi bir fiziki gönderim olmadan, yetenekler üzerinden dünyadan dolar kazanabilmek. Bu nedenle Etsy üzerinden fiziki ürün gönderimi yapıyorsanız burası size göre olmayabilir. Ama dijital ürün satışı yapıyor veya Upwork gibi platformlarda kullanabileceğiniz yeteneğiniz varsa burası tam da size göre.

Topluluk içerisinde herkes $ kazanıyor mu?

Bu cevap yazdığı an itibarıyla topluluk yaklaşık 900 kişi, 400 kişiden fazlası dolar kazanmaya başladı. 200 kişi şu anda ilk işini alma aşamasında. Geriye kalan 300 kişi de içeride yazılanları okumak için burada. Hazır olduklarında bu kişiler de aksiyona geçeceklerdir.

İçeride nasıl bir ortam var?

Nezaket en çok dikkat edilen konuların başında gelir. Profesyonel freelancer olma yolunda birbirimizi her konuda destekliyoruz. Upwork gibi platformların yanında, alışveriş, pasif gelir ve sağlıklı beslenme tüyoları bile yer alıyor.

Topluluğa katılmasam ne kaybederim?

Dolar kazanmak istiyorsan ve gerçekten buna niyetliysen düşe kalka birkaç ayda bu süreci kendin öğrenebilirsin. Udemy / YouTube / Google üzerinden çoğu şeye ulaşabiliyorsun.

Topluluk, yapılan hataları görmende yardımcı olur. Sana özel bir durum olursa destek de olur ama en önemlisi seni GAZA GETİRİR. Burada sürekli dolar kazanan kişilerle bir aradasın.

Sadece Upwork ile ilgili konuşmalar mı var?

Upwork dışında İngilizce, Üretkenlik, Beslenme ve Sağlık, Ebeveyn Olmak, Çalisma Masam, Kolay Değil, Çalisma Arkadaşı, Ne Okursun/Dinlersin/izlersin, Alişveriş, Pasif Gelir, Udemy, Saas kanallari mevcut.

Topluluk kuralları nelerdir?

Nezaket esastır. İhracat odaklı her türlü yasal konuda bilgi paylaşımı yapılabilir.

Şu anda dolar kazanmayacağım. Yine de katılmalı mıyım?

Mevcut üyelerin %40’ı bu şekilde sadece içerideki havayı teneffüs etmek ve bilgilenmek icin burada. Fakat beklemediğin bir anda yeni fırsatlar karşına gelebilir ve beklemediğin şekilde çalışma arkadaşı arayan birine bile yardımcı olabilirsin.