Email Marketing Dönüşümlerinizi Artıracak Araçlar

Email Marketing Dönüşümlerinizi Artıracak Araçlar

Pazarlamacıların %59’undan fazlası, e-postanın en büyük yatırım getirisi kaynağı olduğunu söylüyor. E-posta pazarlaması, kişilerinizle etkileşim kurmanın ve onları her seferinde bir e-posta olmak üzere uzun vadeli bir müşteri olmaya teşvik etmenin en güçlü yollarından biridir.

Ancak e-posta pazarlamasından en iyi sonuçları nasıl alabilirsiniz?

Etkili e-posta pazarlaması için en iyi uygulamalardan bazıları şunlardır:

 • En uygun mesajlar için kişiselleştirme ve segmentasyon
 • Her e-postada değer sağlayan yüksek kaliteli içerik
 • Mesajlarınızı hassaslaştırmak için A/B testi e-postaları, özellikle iş akışları
 • Çok sık e-posta göndermemek veya kişilerin kim olduğunuzu unutacak kadar uzun süre göndermeyi unutmamak
 • Ancak e-posta pazarlama dönüşümlerinizi artırmak ve en yüksek yatırım getirisini elde etmek için en iyi konumda olmak için pazarlama yığınınıza eklemeye değer birçok değerli araç vardır. Başlamak için en iyi 10 tanesini derledik.

E-posta pazarlamasından daha iyi sonuçlar almak için 10 araç

 • Email marketing service
 • Marketing automation
 • Inbox tool
 • Data enhancer tool
 • Landing page optimization
 • Email and conversion analytics
 • Email verification and list cleaner service
 • Calendar scheduling app
 • CRM system
 • Two-way syncing

1. Email marketing service

Daha fazla e-posta dönüşümü elde etmek, kullanmayı sevdiğiniz bir e-posta pazarlama aracıyla başlar. Bu, CRM’nizin bir parçası veya bağımsız bir araç olabilir, ancak en iyi şekilde yararlanabileceğiniz bir araç olması gerekir.

Başlarken karşılaştırmak için en iyi e-posta pazarlama araçlarından bazıları Mailerlite, Sendinblue ve Mailchimp’tir.

İşletmeniz için en iyi e-posta pazarlama aracını seçerken ücretsiz denemeler başlatın ve kısa hizmet listenizi aşağıdakilerle karşılaştırın:

 • Kullanıcı deneyimi – Uygulamayı kullanmayı seviyor ve sezgisel buluyor musunuz?
 • İşlevsellik – Bunlara ihtiyacınız varsa, iyi tasarlanmış sürükle ve bırak şablonları içeriyor mu? Kullanımı kolay otomasyon ve A/B test araçlarına ne dersiniz?
 • Fiyat – Bütçenize uygun mu?
 • Entegrasyonlar – Diğer favori uygulamalarınızla senkronize oluyor mu?

2. Data enhancer tool

Kişiselleştirme ile dönüşümler gelir. En kişiselleştirilmiş e-postaları oluşturmak ve mesajlarınızdan yüksek katılım oranları elde etmek için kişiselleştirme kapsamınızı artıran bir veri geliştirici aracı kullanın.

Clearbit, bir e-posta adresi veya kurumsal etki alanı girmenize ve şirket sektörü, iş unvanı ve daha fazlası dahil olmak üzere 85 benzersiz veri alanında 250’den fazla kaynaktan faydalı veriler almanıza olanak tanır.

3. Pazarlama otomasyonu

Henüz pazarlama otomasyonu kullanıyor musunuz? Bu, e-postadan dönüşümleri artırmanın en iyi yollarından biri olan doğru e-postaları doğru zamanda doğru kişilere otomatik olarak göndermenizi sağlar.

Küçük işletmeler için en iyi pazarlama otomasyon araçlarından bazıları şunlardır:

ActiveCampaign – amaçları “gerçek pazarlama otomasyonu” sağlamaktır

HubSpot – Dahili iş akışları ve harici iletişim için otomasyonlu CRM

SendinBlue – yerleşik e-posta otomasyon özelliklerine sahip güçlü bir e-posta sağlayıcısı

Mailchimp – en popüler e-posta pazarlama hizmeti artık hepsi bir arada pazarlama yazılımıdır

Otomasyonunuzu en iyi şekilde başlatmanıza yardımcı olmak için, iş süreçlerinizi en kısa sürede otomatikleştirmenin en etkili yollarını da derledik.

4. Inbox tool

Mevcut araçlarınızla, belirli bir kişinin e-postanızı açıp açmadığını kontrol edebilir misiniz? Mesajları belirli bir zamanda gönderilecek şekilde planlamaya ne dersiniz? Boomerang for Gmail gibi araçlarla e-postalarınızın açılıp açılmadığını kolayca görebilirsiniz.

G Suite için oluşturulmuş ve gelen kutunuzun içinde çalışan Copper dahil, birçok CRM’de harika bir gelen kutusu senkronizasyonu bulunur.

5. Landing page optimization

E-posta pazarlama dönüşümlerinizi artırmak için, kişilerinizin dönüşüm yapmasını istediğiniz sayfaları düşünün. Tamamen optimize edilmişler mi? E-postalarınızda bağladığınız her sayfanın yüksek kaliteli, kullanıcı dostu ve e-posta içeriğinden sonraki mantıklı bir adım olan net bir CTA’ya sahip olup olmadığını kontrol etmek için zaman ayırın.

Aldığınız dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak için, etkili bir CTA ile en kullanıcı dostu sayfayı oluşturmak için Unbounce gibi bir açılış sayfası aracı kullanın.

6. Email and conversion analytics

Gönderdiğiniz e-postalarda ne kadar veri var? Dönüşüm hunisinin tamamında veri toplayarak, size dönüşüm kaybına neden olan sızıntıları belirleyip düzeltmek için en iyi konumda olursunuz.

Dönüşüm sağlayan e-posta pazarlaması için stratejinizi bilgilendirmek için bazı değerli veriler şunlardır:

 • E-posta gönderir, açar, geri döner, tıklar
 • Açılış sayfalarındaki dönüşüm oranı
 • E-posta pazarlama bağlantılarından ve müşterilerden elde edilen gelir, kapatma zamanı ve yatırım getirisi

7. Email verification and list cleaner service

Bir kampanyayı gönderdikten sonra performans verilerinizi incelemek iyi ve güzel, ancak sonuçları artırmak için göndermeden önce önemli bilgileri kontrol edebilseydiniz ne olurdu?

DataValidation gibi bir araçla, göndermeden önce listenizdeki teslim edilebilen ve edilemeyen e-posta adreslerinin yüzdesini hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Bu, geri dönmeleri ortadan kaldırmanın, e-posta pazarlama dönüşümlerini iyileştirmenin ve yatırım getirisini artırmanın harika bir yoludur.

Ayrıca, teslim edilemeyen e-postaları tüm araçlardan kaldırmak için DataValidation’ı teknoloji yığınınızın geri kalanıyla iki yönlü olarak eşitleyebilirsiniz.

8. Calendar scheduling app

İşletmeniz için bir dönüşüm nasıl görünüyor? Takımınızın takviminde bir demo araması gibi bir zaman ayırıyorsa, bir takvim planlama uygulamasıyla ayarlanan toplantı sayısını en üst düzeye çıkarın.

Calendly gibi bir araçla, e-postalarınıza, her ikinize de uygun bir zamanda hızlı bir şekilde bir toplantı rezervasyonu yaptırmanız için nitelikli müşteri adaylarını etkinleştiren bağlantılar ekleyebilirsiniz.

9. CRM system

En iyi operasyonlara sahip işletmeler, ekiplerinin kullanmayı sevdiği ve güvenebileceği bir CRM’ye sahip olma eğilimindedir. CRM’niz, doğru içeriği doğru insan gruplarına göndermenize yardımcı olarak e-posta pazarlama dönüşümlerini artırır ve CTA’ya yanıt verme ve dönüştürme şansını en üst düzeye çıkarır.

CRM’nizden en iyi sonuçları almak için, tüm uygulamalardaki tüm kişilerinizin, posta listenizin yanı sıra CRM ile senkronize edildiğinden emin olun. Orijinal kaynak, işletme bilgileri ve güncel iletişim bilgileri gibi doğru segmentasyonun ve verilerin de senkronize edildiğinden emin olun.

10. Two-way syncing

E-posta pazarlamasından daha iyi sonuçlar almak için kime gönderdiğinize bakın. Tüm uygulamalara dahil olmayı seçen tüm kişiler posta listenizde mi? Web semineri araçlarınızdaki, kişisel gelen kutunuzdaki veya diğer potansiyel müşteri oluşturma araçlarınızdaki e-posta adresleri eksik olabilir.

Her bir kişinin doğru yerde senkronize edildiğinden emin olmak için, verilerinizi uygulamalar arasında bağlamak için PieSync’i kullanın ve her veri parçasının tam olarak ihtiyacınız olan yerde olmasını sağlayın.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *