Shopify Nedir? Nasıl Kullanılır?

Shopify Nedir? Nasıl Kullanılır?

Shopify, herkesin bir çevrimiçi mağaza kurmasına ve ürünlerini satmasına olanak tanıyan bir ticaret platformudur. Satıcılar ayrıca Shopify POS ile ürünlerini bizzat satabilirler.

Shopify, on yıldan uzun bir süre önce kurucumuz Tobi’nin o sırada Snowdevil adlı şirketiyle snowboard satmak istemesiyle başladı. Kullanımı kolay bir e-ticaret platformu olmadan çevrimiçi snowboard satmanın inanılmaz derecede zor olduğunu çabucak fark etti. Böylece kendisi yaratmaya karar verdi ve Shopify doğdu.

Shopify artık her büyüklükteki işletme için tasarlanmış lider ticaret platformudur. İster çevrimiçi, ister sosyal medyada, mağazada veya arabanızın bagajından satış yapıyor olun, Shopify size yardımcı olur. İlk Shopify mağazası bize aitti ve o zamandan beri ticareti herkes için daha iyi hale getirmek bizim görevimiz oldu.

Shopify nasıl çalışır?

İster yeni gelişen bir mücevher tasarımcısı olun ve ürünlerinizi satmaya başlamak ister bir müzisyen olun ve en son mixtape’inizi satmak istiyorsanız ya da yerleşik bir işiniz varsa ve büyümek istiyorsanız Shopify size yardımcı olabilir. 175’ten fazla ülkeden yüz binlerce girişimci, ürünlerinin satışına yardımcı olması için Shopify’a güveniyor.

Aşağıda Shopify’da satabileceğiniz farklı ürün veya hizmetleri bulacaksınız. Ne sattığınızı zaten biliyor olsanız bile, işinizi büyütmek için satabileceğiniz diğer hizmetler için size bazı fikirler verebilir.

Fiziksel ürünler

 Fiziksel bir ürün, elle yaptığınız, ürettiğiniz veya müşterilere stoksuz olarak gönderdiğiniz bir şey olabilir. Örnekler arasında mücevherler, banyo bombaları, tişörtler, hediye kutuları, sığır eti sarsıntılı veya birkaç isim iğnesi sayılabilir.

Dijital ürünler 

Bu, e-kitapları, e-posta şablonlarını, ses indirmelerini, fotoğrafçılar için Lightroom ön ayarlarını, e-kursları veya giysi modellerini içerebilir.

Hizmetler ve danışmanlıklar

İster bir iç mimar, dişçi veya bir yaşam koçu olun, müşterileriniz çevrimiçi rezervasyon yapabilir ve çevrimiçi ya da yüz yüze danışmanlık satabilir.

Üyelikler

 Abonelik kutuları satmak istiyorsanız veya bir yoga stüdyosu sahibiyseniz, üyeliklerinizi satmak ve web sitenizdeki içeriğinize üyelere özel erişim oluşturmak için Shopify’ı kullanabilirsiniz.

Deneyimler 

Deneyime dayalı işletmeler, seyahat ve maceradan şarap tadımlarına ve uygulamalı atölyelere kadar değişebilir. Sanatçıysanız veya bir ağ etkinliği düzenliyorsanız bu biletleri satmak için Shopify’ı kullanabilirsiniz.

Sınıflar ve dersler

 Müşteriler, çevrimiçi mağaza aracılığıyla sizden ders satın alabilir, kiralayabilir ve rezervasyon yaptırabilir.

Kiralamalar

 Kiralama işletmeleri, fiziksel bir ürün söz konusu olsa bile teknik olarak hizmet temellidir. Örneğin elbise veya aksesuar kiralamak istiyorsanız Shopify platformunu kullanabilirsiniz.

Shopify’da satabileceklerinizin sınırı gerçekten yoktur. Satmayı planladığınız şeyin yaşadığınız yerde yasal olduğundan emin olmak için resmi hizmet şartlarımızı okumak için birkaç dakika ayırmanızı öneririz. Veya doğrudan biriyle konuşmak için müşteri destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Artık Shopify’ın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrendiğinize göre, satış yapmaya başlamanın zamanı geldi.

Nasıl Kullanılır 

  • Shopify’a kaydolun.
  • Çevrimiçi mağazanızı kurun.
  • Mağazanız için bir tasarım seçin.
  • Shopify ayarlarını düzenleyin.
  • Ürünlerinizi ekleyin.
  • Ödeme ağ geçitlerini seçin.
  • Mağazanızı başlatın.
  • Bir alan adı ekleyin.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *