Freelancer Satış Ve Pazarlama

Freelancer Satış Ve Pazarlama

Satış ve pazarlama, bariz nedenlerden dolayı günümüzün en istikrarlı mesleklerinden biri. Her şeyden önce, markalar aynı pazar için rekabet ediyorlar ve bu sırada birbirlerini geçmek için ellerinden geleni yapıyorlar. İkincisi, her yıl binlerce yenilikçi ürün ve hizmet piyasaya sürülüyor ve performansları tamamen, bu ürünlerin ne kadar iyi pazarlandığına bağlı. Bu, bir ürünü nasıl pazarlayacağını bilen insanlara her zaman ihtiyaç duyulacağı anlamına gelir. Sürekli değişen bir ortam, diğer profesyonel alanlarda bir dizi farklı zorluğu doğururken, pazarlama hala istikrarlı bir büyüme gösteriyor. İyi bir iletişimciysen ve insanlarla iletişimin yüksek seviyedeyse, o zaman freelance bir pazarlamacı olarak finansal özgürlüğünü sağlayabilirsin.

Ürünleri Akıllıca Seç

Bazı pazarlamacılara, yaptıkları satışlar üzerinden komisyon ödenir. Bu, kazanç potansiyelinde bir sınır olmayacağı anlamına gelir. Basitçe söylemek gerekirse, ne kadar çok satarsan, o kadar çok para kazanırsınız. Yani ne kadar köfte o kadar ekmek dediğimiz durum. Sadece olağanüstü iletişim becerilerine ve hemen hemen herkesle etkileşim ve ilişki kurabilme becerisine sahip olman gerekir. Bir freelancer olarak, hangi ürün ya da hizmet için pazarlama yapacağını seçme özgürlüğüne sahipsin.

Ancak, hemen hemen her şeyi satmakta özgür olduğun detayıyla heyecanlanıp karşına çıkan tüm işlemlerin bir parçası olmaya çalışmamalısın. Kendini, kendini rahat hissettiğiniz ve tercihen iyi olduğun bir nişle sınırlamak iyi bir fikir olabilir. Pazara aşina isen; sağlık ürünleri pazarlamaya odaklanmaya ya da zayıflama ürünleri, cilt bakım ürünleri veya cilt sıkılaştırıcı ürünler gibi talep gören ürünleri satmaya karar verebilirsin. Nihayetinde, kararının tutkuna ve sektör anlayışına dayanıyor olacak.

Teknolojiye Yatırım Yap

Faaliyetlerin için ister online ister çevrimdışı olsun, kesinlikle en son trendlere ve teknolojiye yatırım yapmayı düşünmelisin. Çoğu sosyal medya ağı sitesi ücretsizdir. Bir profil oluştur. Sunduğun ürün veya hizmetlerin yeterince iyiyse ve bunları mükemmel müşteri hizmetleriyle de birleştirebilirsen, kariyerinin büyüme oranı seni şaşırtabilir. Ayrıca, online itibarının üzerinde çalışmak için bir web sitesi de tasarlayabilirsin.

Marka Oluşturmak

Freelancerlık kariyerinde markasız işlerde ilerleme kaydetmek mümkün olsa da, oldukça zorludur. Freelancer bir satış ve pazarlama uzmanı olarak, hedeflerini ve vizyonunu, potansiyel müşterilerinin ilişki kurabileceği ve takdir edebileceği bir markaya çevirmen gerek. Dünyanın dört bir yanındaki başarılı pazarlama şirketleri, pazarladıkları ürünleri ve müşterilerinin ihtiyaçlarını anladıkları için diğer şirketlerden kat ve kat daha fazla para kazanıyorlar. Pazardaki bir boşluğu belirle ve bu boşluğu doldurmaya karar ver. Çevrimdışı ve çevrimiçi olarak düzgün bir şekilde pazarlanmıyorsa, işletmen yok hükmündedir.

Müşterilerini ve İlgilerini Elinde Tut

Nihayetinde, sürdürülebilir bir satış ve pazarlama planı, mevcut müşterilerin ilgisini korurken yeni müşteriler çekmenin yollarını bulmaya bağlıdır. Bilgilerini paylaş; sosyal medya profilleri, telefon numarası, e-postalar, web sitesi, bunun onlarca yolu mevcut. Bu şekilde, eski müşterin de gelecekte seninle kolayca iletişime geçebilirken, diğer potansiyel müşterileri de kendine çekebilirsin. Paketin bir parçası olmasa bile, seni diğerlerinden farklı kılacak bir satış sonrası hizmet veya program düşünmek kulağa iyi gelen bir fikir, değil mi?

Pazarlama oldukça zahmetlidir. Başarılı olmak için, çabalarının kapsamlı bir pazarlama stratejisi ve kalabalık bir pazarda bile başarılı olma vizyonu ile yönlendirilmelidir.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *