Freelancer Yazılım & IT

Freelancer Yazılım & IT

Freelance Web Geliştiricisi Olmak

Kabul edelim, freelance çalışan bir web geliştiricisi olmanın bazı önemli avantajları vardır. Başlangıç ​​olarak, dünyanın hemen hemen her yerinden veya kendi evinin rahatlığında yapılabilir. Ayrıca kendi programını, saatlik ücretlerini ve iş akışını oluşturma ve kontrol etme özgürlüğüne de sahipsin. Sonuncu ama en önemlisi, web geliştirmenin şu anda çalışılan ve en çok talep gören sektörlerden biri olduğu gerçeğidir. Talep artmaya devam ediyor, bu nedenle müşteri bulma ve kazançlı bir kariyere sahip olma potansiyeli kesinlikle senin lehine!

Bu bizi milyon dolarlık soruya getiriyor: Nasıl serbest çalışan bir web geliştiricisi olabilirim?

Mümkün olduğunca Çok Teknolojiyi / Dili Öğrenmek

Web geliştirme projeleri, birden fazla programlama dili bilgisi gerektirir. Bu, ne kadar çok teknoloji ve dil bilirsen, o kadar çok işe kabul edebileceğin anlamına gelir ve bu da bunu hayati bir ilk adım haline getirir. Önceliklendirmek için Python gibi hem çok yönlü hem de talep gören dillerle başla ve zaman içinde daha fazla teknolojiyle deneyimini geliştirmeye devam et.

Freelance Web Siteni Oluştur

Freelance çalışmaya başlamanın en zorlu yönlerinden biri, tamamlanmış müşteri projelerini gösteren bir portfölyeye sahip olmaktır.

Bu nedenle, kişisel freelance web siten başlı başına bir vitrin parçası olmalıdır. Güncel tasarım trendlerini kullanarak ilgi çekici, etkileşimli bir site oluşturmak için zaman ayır. Siteyi sıfırdan oluşturduğunu ve müşterilerin için de aynısını yapabileceğini belirttiğinden emin ol. Müşterilerine kim olduğunu, neye tutkuyla bağlı olduğunu, onlar için neler yapabileceğini, onlara nasıl fayda sağlayacağını ve neden seni seçmeleri gerektiğini söyle.

Sosyal ağ hesaplarına bağlantılar, bir iletişim formu ve hatta bir canlı sohbet seçeneği gibi etkileşim fırsatları ekle. Son olarak, en son web geliştirme eğilimleri ve teknikleri konusundaki uzmanlığını sergilemek ve ayrıca SEO’nu artırmaya yardımcı olmak için bir blog eklemeyi düşün.

Hizmetlerini Pazarla

Freelance  hizmetlerini etkili bir şekilde pazarlamak için kendine şu soruyu sormalısın: “Hedef pazarım kim?” Hedef pazarını tanımlamana yardımcı olabilecek bir iş alanı veya başka bir konu hakkında tutkuluysan. bazı örnek hedef pazarlar şunları içerir:

Hedef pazarını ve oranların belirledikten sonra, hizmetlerini pazarlamaya başlayabilirsin. Çoğu durumda bu, yerel bir işletmenin uğrayıp “Web sitenizin olabileceği kadar etkili olmadığını fark ettim ve size fikirlerimi gösterebilir miyim?” Demek veya işletmelere hızlı bir e-posta göndermek anlamına gelebilir. 

En önemli noktan web geliştirme olduğundan, yaptığın her dijitalşeyin görsel olarak çekici olması ve işini sergilemesi önemlidir, bu nedenle bu sürece zaman ve çaba harcadığından emin ol. Bir kartvizitinizin olması da önemlidir, çünkü potansiyel bir müşteriyle ne zaman karşılaşacağını ve iletişim bilgilerini bırakma fırsatına sahip olacağını asla bilemezsin.

Güncel Kal

Web geliştirmede sürekli eğitim al ve ortaya çıktıkça yeni dilleri ve teknolojileri öğrenmeye devam et. Ek sertifikalar al. Alanında sürekli eğitim sağlayan haber bültenlerine ve yayınlara abone ol. Bu, bir geliştirici olarak güncelliğini yitirmeni engeller ve becerilerin büyüdükçe müşteri kitleni genişletmeye devam etmeni sağlar.

Her şeyi özetlemek için, web geliştirme alanında serbest kariyerine başlamak için zamanın ve emeğin için önemli miktarda yatırım gerekirken, sonuç maksimum özgürlük, esneklik, iş-yaşam dengesi ve kazanç potansiyeli sağlayan bir kariyerdir. Gelecekteki müşterilere en fazla değeri sunmak için öğrenmeni zorlamaya ve beceri setini artırmaya devam et.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *