Senin Freelancer Yapan Bülten

 • Senin alanında Upwork’te ilk dolarını kazanan kişilerin deneyimleri.
 • İlk işini nasıl alacağınla ilgili tüyolar.
 • Sana uygun olabilecek örnek Upwork işleri.
 • Topluluk içinde senin alanında konuştuğumuz konular.
 • Kazandığın ücreti kendi hesabına nasıl çekersin?
 • İlk işini almak için taktikler.
 • Müşteri iletişimi ve mükemmel müşterilerle çalışmak.
 • Üretkenlik ipuçları.
 • Ücretsiz Udemy eğitimlerini gördün mü?
 • Pasif gelir konusunda ne düşünürsün?
 • Beslenme ve sağlık önerileri.
? Tasarım ve Yaratıcılık✒️ İçerik Üretici ve Çevirmenlik? Yazılım Geliştirme? Veri Bilimi?️ Mimarılık ve Mühendislik? Satış ve Pazarlama

?

Selamlar, Ceren ben.

İstanbul Üniversitesi hemşirelik bölümü mezunuyum. İki sene mesleğimi yaptıktan sonra hem iş yoğunluğundan hem de farklı bir sektörde deneyim kazanmak için grafik tasarım alanına yöneldim. 2019’dan itibaren freelance grafik tasarımcı olarak çalışmaktayım.

2020 Ağustos ayından itibaren de Upwork üzerinden işler almaktayım. Birlikte ihracat grubu sayesinde bu yolculukta yalnız olmadığımı hissediyorum. Sizler de mesleğinize uygun şekilde Upwork’e üye olabilir ve birlikte ihracat grubu sayesinde merak ettiğiniz, takıldığınız ya da danışmak istediğiniz her şeyi sorup öğrenip, dolar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Unutmayın imkansız diye bir şey yoktur, isterseniz her şeyi başarabilirsiniz.

?

Tasarım ve Yaratıcılık

Ben Zahra.

22 yaşındayken aslında çok fazla umudum yokken internette ihracat maceram başladı. Hepimiz hemen hemen aynı kaygıları yaşamışızdır, “acaba iş bulabilecek miyim?”, ya da “başarılı olabilecek miyim?” gibi soruları kendimize sormuşuzdur. Tam da bu psikolojiye girdiğim zamanlarda hayatımın değişmesi gerektiğine karar verdim. Bu karar hali hazırda çalıştığım isimden istifa etmemle başladı, sonra her şey değişti.

Bu videoda Upwork sayesinde nasıl mimarlıktan çevirmenliğe geçtiğimi Zekeriya ile uzun uzun konuştuk. Ayrıca, kendisiyle bütün sürecin ilerlemesinden iş alma ipucularına kadar pek çok konuya değindik. “Dil biliyorum ama nasıl çevirmenlik yapabilirim?” diyorsanız, bu videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum.

✒️

İçerik Üretici ve Çevirmenlik

?

Yazılım Geliştirme

Ben Ceyhun Enki Aksan,

Web Analitiği & Kullanıcı Davranışları Analizi üzerine çalışmalar yürütmekteyim. Dijital teknolojiler ile 2005 yılından bu yana ilgilenmekte, edindiğim teorik ve pratik bilgileri 2007 yılından bu yana bilgi etiği çerçevesinde çeşitli dijital kanallar üzerinden paylaşmaktayım. Bilgi ve ekoloji aktivistiyim.

2020 yılı Eylül ayı itibariyle Upwork üzerinden aktif olarak Web Analitiği ile ilgili iş alıyorum. ceaksan.com, youtube kanalımda (https://www.youtube.com/ceaksan) ve Patreon gibi mecralar üzerinden bu tecrübelerimi olabildiğince düzenli olarak aktarıyorum.

?

Veri Bilimi

Mimarlıkla alakalı deneyim videosunu çektiğimiz arkadaşımız videonun topluluk içinde kalmasını rica etti. Eğer “3D Generalist” başlıklı videoyu izlemek istersen seni topluluğa bekleriz.

Topluluğa Katıl

?️

Mimarılık ve Mühendislik

Satış ve pazarlama ile alakalı deneyim aktarımı videomuz yok. Bunun yerine birebir mentörlük videosunu sizinle paylaşmak istiyorum.

?

Satış ve Pazarlama