Hikayemiz

Birlikte İhracat, dünyaya hizmet satmanın kolay olduğunu anlayan, tecrübelerini çekinmeden paylaşan, sorularını direkt soran, tartışmayı seven ve birlikte kazanmak isteyenlerden oluşan bir topluluk. Bu topluluğun içerisinde yaş sınırlaması ya da herhangi bir ayrım bulunmamaktadır. Aramızda dolar kazanmak isteyen ve bunu topluluğumuz ile başarmış lise öğrencilerinden tutun da kurumsal dünyada uzun yıllar çalışmış uzmanlar da bulunuyor.

Ekibimiz

Zekeriya Mulbay
Zekeriya Mulbay
Ahmet Çağatay
Ahmet Çağatay
Otomasyon
Çağrı Yalçın
Çağrı Yalçın
Topluluk
Efe Kağan Yağcı
Efe Kağan Yağcı
Tasarım
İlayda Yavuzkasap
İlayda Yavuzkasap
İçerik

Sık Sorulan Sorular

Bu topluluk ne işe yarıyor?
En temel haliyle tüm topluluk, ihracat yaparken birbirine destek oluyor. Bir şey satmıyoruz, köstek olmuyoruz. Eksiklerimizi tamamlıyor, soruları cevaplıyor, deneyimlerimizi birbirimizle paylaşıyoruz.
Eğitim mi satıyorsunuz?
Kesinlikle hayır. Topluluğa girdiğinde Udemy eğitimlerini tamamen ücretsiz olarak izleyebiliyorsun ve sana hiç kimse bir şey satmaya calışmıyor. Amacımız daha fazla profesyonel freelancer ihracatçıya ulaşmak ve birlikte daha büyük projelere girmek.
Topluluk neden ücretli? İndirim yapıyor musunuz?
Ücretli olmasının 4 nedeni var. Topluluğa sadece ihracat konusunda ciddi olanların gelmesini istiyoruz. Toplulukta ücretli olarak çalışan 2 kişi var. Onların giderleri bu gelirden karşılanıyor. Çesitli araçlara aylık ücret ödeniyor. Topluluk içinden danışmanlık alınıyor. Örnek: SEO ve Emailing konusunda destek alındı.
İngilizcem yok. İhracat yapabilir miyim?
Topluluk içerisinde sadece Google Translate kullanarak ihracat yapanlar var. Niyetin $100 ve altı kazanmak ise sorunun cevabı evet, yapabilirsin. AMA düzenli ve yüksek gelir elde etmek istiyorsan en az orta seviye Ingilizce şart. Sana iş verecek kişi seninle konuşmak isteyecektir.
Yeni mezunum, dolar kazanabilir miyim?
Eğer upwork.com/hire adresinde yer alan yeteneklerin varsa mezun olmadan bile dolar kazanmaya başlayabilirsin ki YouTube kanalima bakarsan orneklerini gorebilirsin. AMA bu yeteneklerin yanında müşteri iletişimi ve Ingilizce konuları da çok önemli.
Yazılım bilgim yok. İhracat yapabilir miyim?
Üyelerimizin sadece %25 yazılım bilgisiyle ihracat yapıyor.
Yaptığınız iş yasal mı?
Topluluk içerisinde herhangi bir para alışverişi dönmüyor. Tamamen yasal olan ve işveren ile işçileri buluşturan Upwork platformu üzerinden “birlikte’ daha fazla $ kazanmaya çalışıyoruz.
İçeride nasıl bir ortam var?
Nezaket en çok dikkat edilen konuların başında gelir. Profesyonel freelancer olma yolunda birbirimizi her konuda destekliyoruz. Upwork gibi platformların yanında, alışveriş, pasif gelir ve sağlıklı beslenme tüyoları bile yer alıyor. Bu yazıya tıklayarak ufak discord tanıtımını izleyebilirsin.
Upwork nedir?
Upwork, freelancer çalışan kişiler için güvenli ve profesyonel bir pazaryeridir ve Upwork aracılığıyla tüm dünyaya kendi yeteneklerinizi ulaştırabilirsiniz. Bu platform sizi işverenlerle buluşturur ve onların problemlerini çözerek $ kazanmanıza aracı olur.
Kazanç garantisi veriyor musunuz?
Hayır. Burası hayal satan bir topluluk değil. Yeteneklerini dünyaya satan profesyonel freelancer’lardan oluşan bir topluluk. Biz birbirimizle tecrübelerimizi paylaşarak destek oluyoruz. Bu nedenle işin çok büyük kısmı sende bitiyor.
Ücretli paketi almasam/Topluluğa katılmasam ne kaybederim?
Dolar kazanmak istiyorsan ve gerçekten buna niyetliysen düşe kalka birkaç ayda bu süreci kendin öğrenebilirsin. Udemy / YouTube / Google üzerinden çoğu şeye ulaşabiliyorsun. Topluluk, yapılan hataları görmende yardımcı olur. Sana özel bir durum olursa destek de olur ama en önemlisi seni GAZA GETİRİR. Burada sürekli dolar kazanan kişilerle bir aradasın.
Hangi iş para kazandırır?
Her iş kazandırır. Önemli olan işinde iyi olman ve güven vermen. İlk işlerini alma sürecin çok zor ama aldıktan ve işlerini doğru teslim ettikten sonra işveren sana güvenecek ve yeni işler vermeye başlayacak. www.upwork.com/hire linkinden kendine uygun yetenekler var mi goz atabilirsin.
Bu işi tek başıma yapamaz mıyım?
Tabii ki yapabilirsin. Bu süreçte yapılan çoğu hatayı sen de yaparak yanlış yollara girmeyi göze alacaksan. Bu topluluk sana doğru yolu göstereceğinden size zaman kazandıracaktır.
Kazançlar için gelir vergisi ödemek gerekiyor mu?
Kesinlikle. Bu konuya ilk isini aldiktan sonra deginecegiz. Freelancer olarak gelir elde etmek istiyorsan mutlaka bu isi kitabina uygun yapmalisin.
Etsy’de ürün satıyorum. Bu topluluk bana göre mi?
Amacımız herhangi bir fiziki gönderim olmadan, yetenekler üzerinden dünyadan dolar kazanabilmek. Bu nedenle Etsy üzerinden fiziki ürün gönderimi yapıyorsanız burası size göre olmayabilir. Ama dijital ürün satışı yapıyor veya Upwork gibi platformlarda kullanabileceğiniz yeteneğiniz varsa burası tam da size göre.