Aynı anda iki farklı remote iş (uzaktan iş) alabilir miyim?

Soru

UK'den hali hazırda remote çalıştığım bir müşterim ile 3 ay daha kontrat uzatacağız ama süresini %51 uzatacaklar. Başka bir Amerikalı müşterim yıllık remote kontrat teklif ediyor. İki müşteriyle de çalışmak istediğimi müşterilere nasıl belirtmeliyim?

Cevap

Duygu: Bence bu konu şirketlerin tavrı ve beklentileriyle alakalı.

  • Senden acil işler isteyecekler mi?
  • Her an ulaşılabilir olman gerekiyor mu? Yoksa sana günlük x saat iş verip sadece onu mu bekleyecekler?

Eğer senden iş için sadece x saat çalışmanı bekliyorlarsa, bence etik dışı bir konu yok.

Yusuf: Müşterimle konuyu konuştum. 3 saat overlap olduğunu bu sebeple açık yüreklilikle durumu anlatma ihtiyacı hissettiğimi söyledim.

"Zorlanmayacak mısın, ben çalışanlarımı önemserim. İstersen tam zamanlı gelebilirsin." dedi.

"Birkaç gündür ekibinle bu şekilde çalışıyoruz, bir sorun var ise söyleyebilirsiniz. Uzun vadeli endişenizi anlıyorum ama bana bu şansı verirseniz bir kaç hafta deneyebiliriz." dedim.

Sonrasında; bu şansı bana verdiği için ailem adına teşekkür ederim dedim. Oradan baba muhabbetine geçtik.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.